5 підстав з яких джицерам краще вчитися боротьбі ніж дзюдо

5 підстав з яких джицерам краще вчитися боротьбі ніж дзюдо

gregor-gracie-cross-training

Боротьба(вільна,греко-римська) або дзюдо чим краще доповнити джиу-джитсу?

Обидва великі мистецтва, але якому джицерам треба приділяти більше уваги? Це складне питання, і з цього приводу є багато думок.

cyborg-wrestling-668x376

Блогер Grapplergoing abroad, який є базовим дзюдоістом, відповів на питання:

«Сьогодні я, відповім на питання над яким тривалий час не замислювалась більшість дзюдоістів. Чому джиу-джицери вчаться переводам у партер з боротьби , а не кидкам із дзюдо? Я маю на увазі, хто віддає перевагу проходу в одну ногу, замість високо-амплитудних кидків з дзюдо? Мабуть джиу-джицери «.

Для цього є щонайменше п’ять підстав:

  1. Багато переводів в партер мало ризиковані та високо оцінювані — прохід в ногу, підхват за обидві ноги мало ризикові і у той самий час високо оцінюються за правилами IBJJF у той самий час як кидки з дзюдо несуть великий ризик та оцінюються так само. Дуже часто ви віддаєте свою спину коли виконуєте Сєой Наге і Хараі Гоши якщо боретесь по правилам джиу-джицу.
  2. В боротьбі крива навчання коротша  ніж для Дзюдо. Будуть потрібні роки, щоб оволодіти майстерністю в  дзюдо, тоді як джицер після декількох місяців боротьби може розробити респектабельну гру тейкдаунів. Прийоми дзюдо є виключно технічним і вимагають нескінчених повторень і часу. Ще один важливий момент, якщо хтось має погані борцівській партер, але його противник має гірший  захист від тейкдаунів, він все одно буде в змозі перевести його в 9 випадках  з 10. Це не те саме що  з використанням кидків з Дзюдо .
  3. Поточні правила Дзюдо обмежують успіх в BJJ. Сучасне Дзюдо не дозволяє захоплення ніг, маються обмеження у правилах захватів, які роблять його менш доступним для BJJ.
  4. Дзюдоги ускладнює зрив захватів, нема боротьби без Гі. Дзюдо важко застосувати до ноу-гі BJJ без тонкої настройки з боротьбою.
  5. Багатьом клубів дзюдо (якщо вони не є високого рівня) не вистачає «ударного менталітету», що в боротьбі завжди є. Ця борівський натиск дійсно допомагає в спорті, і в  BJJ, де дуже важлива статична міцність, ретельність і помірність. У дзюдо, ви не повинні застосовувати, тиск весь час. Це більш вибухова сила.

Matt D’Aquino учасника Олімпійських Ігор в Пекіні 2008 року, автора DVD де даються рекомендації джицерам для покрашення тейкдаунів, задали питання з цього приводу:

На Вашу думку, що краще для джиу-джицерів для того, щоб поліпшити свій рівень в джиу-джитсу, краще вивчати переводи в  партер, які є специфічними для джиу-джитсу або вчитися Дзюдо на стороні?

Для того, щоб поліпшити їх роботу у стійці було б чудово, якщо джицери могли б відвідувати клас з дзюдо кілька разів на тиждень, але, на жаль, більшість з нас не мають часу і  можуть відвідувати тільки один виду спорту . Якщо це не  так, то я думаю, що практикуючі BJJ повинні навчитися модифікованій версії роботи у стійці спеціально для BJJ стійки, рухів, правил і т.д. Отже чи повинні ті хто займаються BJJ тренувати класичне дзюдо то відповідь ні. Вони повинні навчитися модифікованим методам, які дозволяють їм процвітати в їх мистецтві. Багато прийомів дзюдо ви закінчуєте в  прекрасній позиції для Дзюдо і поганий позиції для BJJ, тому важливо вибрати специфічні кидки що підходять для BJJ і напрацьовувати їх. Робота у стійці Родольфо Вієра є прекрасним прикладом модифікованих методів Дзюдо для BJJ.

Оригінал

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*