Больові прийоми на ноги в Бразильському Джиу-джитсу.

 

На цю тему існує безліч суперечок. На початку, коли я почав тренуватися у Грейсі, нам говорили що больові на ноги це погано тому що:

1) небезпечно;

2) при виконанні важеля коліна ви повертаєтеся спиною до суперника що не дуже добре;

3) якщо ви багато їх тренуєте ваш прохід, гарда буде страждати;

4) тільки хлопці високого рівня можуть їх робити.

У Бразилії, до недавнього часу, больові на ноги вважалися брудними прийомами. Чи є вони частиною Бразильського джиу джитсу? Якщо ви тренуєте їх?

Припущення щодо больових на ноги

Перш за все дозвольте мені дати визначення больовим на ноги. Больовий на ногу це будь-яка атака на ноги яка включає в себе дії на гомілковостопний суглоб, важелі коліна, затискання ніг, розтягування ахілесова сухожилля, защімлення м’язів, різні важелі і скручування. У мене сильні враження щодо всього цього. Я знав як робити утиск ахіллового сухожилля, майже на мав поняття як робити важіль коліна затискачі ніг і скручування п’яти. Мій учень Карл Кенфілд продовжував говорити мені про больові на ноги, повторюючи що Ерік Полсон, Гокор Чевічан, Юрі Нікамура дуже сильні в їх виконанні.

Я почав тренувати больові на ноги разом з ним. Через деякий час почав навчати їм своїх про рушити студентів. Тоді ж я почав давати їх і початківцям. Те що я виявив в результаті цього показало що більшість з того що говорили про больових на ноги практики Бразильського джиу-джитсу не відповідало дійсності.

1) больові на ноги не більш небезпечні, ніж інші прийоми. Я дозволяю больові на ноги у своїй школі ось уже десять років і ми маємо 0 травм в результаті важеля коліна. 0! У нас бувало що вискакували лікті плечі кістки але ніколи коліно. Колінний суглоб, безумовно, набагато більше ліктьового. І він теж може бути пошкоджений, але для цього потрібно більше часу.

2) поворот спиною непогано, якщо ви приземляєтеся вже з больовим.

3) Ваш прохід гарду буде поліпшуватися, коли ви включете в свій арсенал больові на ноги. Якщо ви атакуєте больовим на ногу, навіть якщо ви на землі вашому суперникові необхідно думати про ваш прохід граду і ваші больових на ноги. Це правда що якщо ви присвячуєте заняттям джиу-джитсу 10 годин на тиждень і почавши вивчати больові на ноги ви будете на це витрачати 1 годину в тиждень, то ймовірно ви зможете менше уваги приділяти проходу гарду, але в будь-якому випадку ж не це головна мета джиу -джитсу? Що краще отримати хорошу позицію або больовий? Саме больовий є метою. І спосіб щоб бути дійсно ефективним в гарду це об’єднання проходу граду і больових на ноги.

4) практики джиу-джитсу високого рівня роблять больові на ноги бо більшість практиків нижчого рівня взагалі їх не тренують. У коричневих поясів, як правило, больові на ноги на рівні синього пояса. Початківцям можуть сказати, що вони будуть їх навчати на більш високому рівні, але в більшості своїй вони так і нічого не дізнаються про больових на ноги. Тому що більшість практикуючих Бразильське джиу-джитсу про них нічого не знають.

Я вважаю що практики нижчого рівня повинні робити  розтягнення ахіллового сухожилля і важіль коліна, приділяючи їм стільки ж часу скільки і іншим прийомам.

Що б бути справедливим я повинен пояснити що маю на увазі. Больові на ноги включають так багато різних типів атак, що ви не можете все узагальнювати.

Що таке брудний прийом? У моєму уявленні, коли ваша рука потрапила на важіль ліктя, ви повинні постукати. Якщо ви будете чекати ваша рука травмується. Якщо ваша щиколотка випрямлена, коли ви потрапили на важіль коліна, знайте, ви повинні постукати. Якщо ваші ноги випрямлені, коли вас взяли на важіль коліна, ви повинні постукати.

Скручування п’яти не так страшно, якщо ви знаєте що відбувається що б вчасно постукати. Це обертальний рух. Відомо що вихід на вузол плеча це ще не момент коли потрібно постукати, але плечі влаштовані трохи по іншому ніж коліна.

Коли нижня частина ноги обертається, а верхня залишається нерухомою, знайте, в цьому випадку коліно піддається атаці. У коліні немає достатньо нервів що б підказати вам що ви перебуваєте в біді. Коли ви перебуваєте в Кімурі або Американі ви відчуваєте розтягнення і біль, перш ніж отримаєте дійсно серйозні пошкодження. Під час скручування п’яти ви особливо нічого не відчуваєте. Ви тільки чуєте хруст!

Кілька років тому я тренувався з хлопцем який займався джиу-джитсу він пішов на скручування п’яти. У його школі не було заборони на скручування п’яти. Він пішов на скручування і в будь-якому випадку я не відчув ніякого болю. Але в моєму коліні з’явилися незвичайні відчуття і я постукав негайно. Якби я був на змаганнях я напевно нічого не помітив би і не зрозумів що потрібно робити. У будь-якому випадку моє коліно було б знищено.

Моя думка така що защімлення, розтягування ахілова сухожилля і важелі коліна це чисті прийоми. Ноги випрямлені, і ви повинні здатися. Якщо ви не змогли запобігти нападу, то ви не зможете від нього піти. Будь-які інші больові на ноги не такі чисті: скручування п’яти, скручування пальців на ногах, обмеження м’язів, інші важелі і обертання.

В цілому больові на ноги мають більше негативних наслідків ніж інші больові. Російські військові використовували так багато больових на ноги з самбо, тому що якщо ви пошкодите одну з рук людина зможе пересуватися і навіть стріляти. Якщо ж ви пошкодите ноги, ви не зможете пересуватися і буде потрібна допомога ще одного солдата що б ходити.

Але будь-які больові небезпечні. Якщо вас взяли на больовий і ви не постукаєте- визнаючи що ви здаєтесь, ви можете отримати травму. Якщо хтось робить больовий так швидко що ви не встигаєте постукати це повністю його вина. Така відсутність контролю дійсно безвідповідальна, студенти які не можуть себе контролювати не повинні вивчати мистецтво джиу-джитсу!

Один з видів больових на ноги можливо дав їм погане ім’я це: кренки і твісти. Я тренував больові на ноги з багатьма людьми: Ерік Полсон, Гокор Чавічан, Ігор Якимів, Джон Донахью, і інші я бачив дуже неприємні больові. Тільки уявіть собі: хтось узяв вас на важіль ліктя. Ви розляглися на спині обличчям в стелю, а вони сидять на вашій дупі, поперек, несподівано захоплюють вашу щиколотку і починають тягнути до голови. Ви будете відчувати біль в коліні, стегні, і навіть спині!

Припущення

Був командувач армією, у якого була табличка на столі: «Припущення — мати всього f *** ups.» Якщо Ви припустили, що Ви не повинні робити больові на ноги, вгадайте що? Ви пропустили дивовижний компонент боротьби.

Чесно кажучи, якщо хтось хоче перешкодити вашій атаці, все, що вони повинні зробити, це притиснути руки ближче до тіла, захищаючи їх до шиї, і потім рухати стегнами. Але якщо Ви атакуєте їх ноги, то такі захисні дії не завадять вам взагалі.

Це подібно до нанесенню удару. Якщо Ви кидаєте круговий удар в їх стегно і удар по діагоналі в голову, Ви атакуєте нижній рівень, верхній рівень і середній рівень. Захист шиї і рук відноситься до верхнього рівня. Больові на ноги потрапляють в нижній рівень. Ви ефективніші, коли змушуєте суперника думати про захист обох рівнів!

Крім нападу на всі області тіла, однією суттєвою річчю больових на ноги є те, що вони роблять ваші комбінації більш тривалими і у вас є більше зустрічних варіантів. Коли я втрачаю важіль ліктя, я тут же переходжу на больовий, на ногу.

Якщо Ви не використовуєте больові на ноги, Ви втрачаєте значну частину мистецтва.

Райан Фіорензі

Оригінал статті тут

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*