Дітям і підліткам про боротьбу і Бразильське джиу-джитсу

Вітання! Я дуже радий, що ти зайшов на наш сайт і відкрив цю сторінку. Вочевидь, тобі подобається Бразильське джиу-джитсу і ти хочеш дізнатися про нього докладніше. Якщо мрієш, стати таким же сильним, сміливим і спритним, як ті джиу-джіцери, яких, можливо тобі доводилося бачити, то ти зробив правильний вибір, вирішивши займатися Бразильським джиу-джитсу.

Чемпіони Світу з Бразильському джиу-джитсу: Вітор Естіма, Андре Галвао, Терере. Зверни увагу на їх потужну мускулатуру.

Ну, а якщо ще не вирішив, якому виду спорту віддати перевагу, то я сподіваюся, що, прочитавши цю статтю, подивившись вибірки з поєдинків кращих майстрів Бразильського джиу-джитсу, ти все ж зупиниш свій вибір на цьому мистецтві.

Бразильське джиу-джитсу один з найбільш захоплюючих видів боротьби його ще називають «людськими шахами». Воно популярне і любиме в багатьох країнах світу і стрімко розвивається в нашій країні.

Скульптура Геракла.

Взагалі боротьба — дуже давній вид спорту. Вона служила головним засобом фізичного виховання молоді. У боротьбі гартували тіло і силу духу стародавні греки і римляни, готуючи мужніх воїнів. У стародавніх греків боротьбою закінчувалося більшість змагань. Вона була одним з головних видів спорту (другим після бігу), включених в програму олімпійських ігор давнини. У музеях ми і зараз не перестаємо захоплюватися прекрасними тілами грецьких богів і міфічних героїв, створених древніми скульпторами. А чи знаєш ти, що моделями для цих скульптур найчастіше служили олімпійські переможці — борці?

Іван Максимович Піддубний

Україна також має давні традиції в боротьбі. Перші згадки про боротьбу відомі з часів Київської Русі, коли один борцівський поєдинок міг вирішити долю цілого війська. Також запорізькі козаки любили помірятися силою, серед них була поширена боротьба на поясах. Непереможний український чемпіон з французької та вільної боротьби Іван Піддубний був також непереможний в боротьбі на поясах.

Так що ж таке джиу-джитсу? Саме слово джиу-джитсу японського походження і перекладається як «м’яке мистецтво» і використовувалася для позначення рукопашного (беззбройного) бою японських самураїв. В Японії досі існує безліч шкіл джиу-джитсу, які узагальнено можна назвати японське джиу-джитсу.

Японський самурай розправляється з ворогами використовуючи прийоми джиу-джитсу
Митсуйо Маеда (Граф Кома)

Як джиу-джитсу потрапило з Японії до Бразилії? Історія джиу-джитсу в Бразилії походить від однієї людини, Мітсуйо Маеда (Mitsuyo Маеdа) — відомий в Бразилії як Конде Кома (Граф Кома). Маеда був учнем Дзігоро Кано в його школі бойових мистецтв Кодокан. Кано є творцем дзюдо, і на початку його стиль вважався одним з різновидів джиу-джитсу.

Мітсуйо Маеда був зіркою серед учнів Дзігоро Кано, і в цій якості його попросили допомогти поширенню дзюдо. Маеда подорожував по всьому світу, демонструючи своє мистецтво, поки не зупинився в Бразилії. Саме в Бразилії, він зустрів Карлоса Грейсі, проблемного підлітка, якого Маеда взяв під свою опіку і вчив його своєму стилю. До цього часу Маеда став називати свій стиль — джиу-джитсу бо використовував не тільки прийоми дзюдо а і японського джиу-джитсу яке теж добре знав.

Карлос Грейсі. Засновник Бразильського джиу-джитсу.

Незабаром в Ріо-де-Жанейро, в 1925 році Карлос заснував свою першу школу джиу-джитсу. Для розвитку школи він залучив своїх братів і вчив їх мистецтву свого вчителя, яке вони змінювали і вдосконалили. Так з’явилося Бразильське джиу-джитсу. Згодом керівництво школою Карлоса Грейсі взяв на себе його молодший брат Хеліо Грейсі. Він же довгий час представляв Бразильське джиу-джитсу в поєдинках з представниками інших шкіл.

Сім’я Грейсі неодноразово кидала виклик представникам інших стилів (карате, кунг-фу, хапкідо, бокс та ін.) І майже завжди її представники виходили переможцями в поєдинках. Намагаючись довести, що їх стиль був кращим з бойових мистецтв, Грейсі розробили змагання для бійців в якому немає правил — Ultimate Fighting Championship (UFC). Першим чемпіоном став Хойс Грейсі, який згодом був включений в Зал слави UFC. Хойс Грейсі також виграв ще другий і четвертий чемпіонати UFC.

Хєлио Грейсі.

На сьогоднішній день Бразильське джиу-джитсу є різновидом боротьби, де поєдинок проходить переважно в партері. Обидва суперники використовують больові і задушливі прийоми, що б змусити один одного здатися.

Відразу зазначимо, що в дитячих змаганнях з Бразильському джиу-джитсу задушливі прийоми заборонені, а з больових дозволені тільки відносно безпечні, що дозволяє уникнути травматизму.

У Бразильському джиу-джитсу вивчається також розділ самооборони, знання якої дозволить тобі захиститися від хуліганів в школі і на вулиці.

Заняття Бразильським джиу джитсу це один з кращих способів проведення часу для дітей та підлітків. Хлопчиків цей спорт делат сильними і мужніми, а дівчаток стрункими і привабливими.

Кидай комп’ютер і приходь на тренування!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*