Чи є така їжа, від якої борються краще

Цю статтю дай прочитати мамі або бабусі. У ній ми будемо говорити про твоє харчування, а в цьому вони найкраще допоможуть тобі розібратися.
Для юного джиу-джицера дуже важливо правильно і добре харчуватися. Якщо почав займатися спортом, на тренуваннях доводиться добре працювати. Це вимагатиме додаткових витрат енергії, а отже, потрібно подбати і про правильне харчування. Як жеш має харчуватися юний джиу-джицер?

Перш за все ти повинен навчитися дотримуватися режиму харчування. Харчування має бути звичайним, але різноманітним. У ньому все має бути в міру. Нерідко люблячі мами намагаються нагодувати своїх синів дорогими делікатесами. Думають, чим дорожче, тим краще, корисніше.

Але ж ці делікатеси не можуть повністю замінити в повсякденних прийомах їжі звичайні, але вкрай необхідні продукти, такі, як м’ясо, молоко, овочі, фрукти. У харчування обов’язково треба включати різноманітні молочно-кислі продукти (кефір, сир, сметана). Дуже важливі овочі. Необхідно і м’ясо, краще нежирне. Це, однак, не означає, що ти повинен їсти м’ясо у великій кількості, хоча воно і дуже корисно. Не треба складати меню так, щоб м’ясні продукти становили значну частину вживаних страв. Їх потрібно поєднувати з хорошими закусками, гарнірами, кашами, овочами. Відмінна, багата багатьма корисними речовинами їжа — яйця. У твоєму добовому раціоні повинні бути продукти, багаті вітамінами, тобто овочі, зелень, фрукти, ягоди. Пий томатний і фруктові соки. До речі томатний сік єдиний сік який не підробляють. У визначенні того що добре є а що не дуже допомагає так звана піраміда здорового харчування в основі якої знаходяться найкорисніші продукти.

Дуже важливо, щоб їжа була смачною і виглядала апетитно. Тоді вона добре засвоюється і добре перетравлюється.

За правильністю харчування можна стежити, регулярно зважуючись на вагах. Зміна у вазі покаже тобі, правильно чи неправильно ти харчуєшся. Зважуватися потрібно регулярно, в один і той же час, з ранку після туалету. Якщо твоя вага поступово і рівномірно збільшується, ти можеш бути спокійним, так і повинно бути. Адже ти ростеш, додаєш в рості. Заняття спортом будуть добре розвивати твої м’язи. Але якщо вага довгий час залишається постійною або, що ще гірше, стала зменшуватися, треба негайно звернутися до лікаря, поговорити з тренером. Вони допоможуть тобі з’ясувати причину зменшення ваги: ​​або ти неправильно тренуєшся, або неправильно харчуєшся, а можливо це пов’язано з якимось несподіваним захворюванням.

Існує чимало таблиць і формул, які показують, яку вагу має бути у людини при твоєму зрості. З одного з таких таблиць ти тут познайомишся. Але врахуй, що її показання приблизні і розраховані на хлопців середньої статури.

Таблиця 1

Наприклад, твій зріст дорівнює 155 см. З цього числа потрібно відняти число 100. У залишку вийде той приблизний вага, який повинен бути у тебе при такому зростанні (тобто 55 кг). А у твого товариша зріст 165 см. Віднімаємо 105. Залишається 60. Це і є та нормальна вага, яка повинна бути при зрості 165 см. Якщо в когось з вас зріст понад 175 см, то відняти потрібно число 110. Так, дивлячись в таблицю, кожен з хлопців може підрахувати, яка у нього повинна бути вага.

Якщо ти схильний до погладшання, якщо жирок закрив м’язи, значить твоє харчування занадто багате, його треба змінити. Деякі хлопчики, бажаючи перевершити всіх у силі, починають багато їсти. Це не правильно. Запам’ятай — переїдати шкідливо. Годований і товстий — це ще не сильний і здоровий. Навіть, навпаки, занадто повні хлопчики, як правило, поступаються своїм одноліткам і в спритності і витривалості, і в швидкості, і в силі. Заняття Бразильським джиу-джитсу допоможуть тобі позбутися  надлишків, придбаних за обіднім столом. Важливо самому навчитися стежити за своїм режимом харчування, не переїдати.

Якщо ти худенький, то регулярні заняття Бразильським джиу-джитсу, правильний режим дня і харчування дуже скоро змінять твою фігуру. І, звичайно ж, здоров’я теж зміниться на краще.

Деякі хлопці перед самими заняттями боротьбою намагаються щільно поїсти, думають, що сил буде побільше. Інші, навпаки, довго нічого не їдять, хочуть бути легкими, рухливими. І ті й інші чинять неправильно. Треба, щоб до початку занять їжа встигла достатньо перетравитися, щоб шлунок не був переповнений. Заняття не можна починати відразу ж після їжі. В цьому випадку з’явиться задишка, ти будеш важко рухатись, швидко настане втома. Таке тренування не дасть тобі  задоволення.

Коли ж можна починати тренування? Після сніданку — не раніше ніж через 2-2,5 години. А після обіду — не раніше ніж через 3-3,5 години, так як обід зазвичай більший за об’ємом ніж  сніданок.

Ти повинен знати, що не всяка їжа засвоюється однаково. Подивися на таблицю, яка показує час перетравлення в шлунку різних продуктів.

Таблиця 2

Отже, їжа, яку ти споживаєш, повинна бути досить калорійною (тобто поживною). Вона повинна легко засвоюватися організмом і її не повинно бути занадто багато. Дуже важливо правильно розподіляти їжу протягом дня. Ти повинен харчуватися не менше трьох разів на день (сніданок, обід і вечеря). Зрозуміло, що обід повинен бути більш поживним ніж сніданок і вечеря.

Запам’ятай! Немає такої заповітної їжі, від якої джиу-джицер бореться краще. Тільки правильне, різноманітне і повноцінне харчування має першорядне значення для зростання молодого організму.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*