Освальдо Фадда

Освальдо Фадда
Освальдо Фадда

Ця стаття для тих хто цікавиться історією Бразильського джиу-джитсу і питанням про те чи були у Мітсуйо Маеда інші учні окрім Карлоса Грейсі.

Oswaldo Fadda ( народився 15 січня 1921 — помер 1 квітня 2005) був однією з найвидатніших постатей в історії Бразильського джиу-джитсу. Не походячи від лінії Грейсі , Фадда досяг » Ноно Грау » ( 9 Дан ) — червоний пояс в BJJ . Це велика честь , тому, що ті хто не належав до сім’ї Грейсі не могли досягти такого рівня. Він також був першим інструктором який почав викладати джиу-джитсу в бідних кварталах на околиці Ріо -де- Жанейро, раніше спортом займалися лише заможні .

Детальна інформація Освальдо Фадда

Повне ім’я: Oswaldo Baptista Fadda ( Освальдо Баптиста Фадда )
Майстерська лінія : Mitsuyo Maeda > Luis França > Oswaldo Fadda
Улюблена техніка : Його школа славилася використанням больових на ноги.
Асоціація / Команда : Академія FADDA

Освальдо Фадда — біографія

Освальдо Фадда народився в Бенто Рібейро Сіті в штаті Ріо -де- Жанейро 15 січня 1921 в сім’ї італійських емігрантів, які переїхали до Бразилії на початку 1900-х . Фадда почав тренуватися в 1937 році після того як вступив на службу в бразильському морську піхоту.

Луіс Франко Фільо
Луіс Франко Фільо

Він почав тренуватися у Луїса Франка одного з учнів Міцуе Маеда , який отримав свій чорний пояс в той же час коли  Карлос Грейсі навчався джиу-джитсу. Сам Освальдо Фадда отримав чорний пояс з рук свого наставника ( Франка ) у 1942 році і незабаром почав викладати джиу- джитсу в своєму рідному місті на околиці Ріо -де- Жанейро. До 1942 Грейсі джиу-джитсу стає добре відомі в Бразилії, хоча ціни на навчання були занадто високі для більшості жителів Ріо. Фадда отримавши  чорний пояс від Франка, незабаром, почав викладати джиу-джитсу безкоштовно в нетрадиційних  місцях, таких як громадські парки і пляжі, часто навіть без використання матів, прагнучи поширити мистецтво джиу-джитсу серед бідного народу. Фадда також бачив джиу-джитсу, як спосіб допомогти людям з фізичними чи розумовими вадами, особливо численним жертвам поліомієліту у місті. За відсутності реальних доходів від його вчення він був змушений рекламуватися в розділі некрологів місцевої газети.  27 січня 1950 Освальдо , нарешті , зміг відкрити свою власну академію в якій викладання було повністю присвячене джиу-джитсу. Однак його завжди розглядали як ізгоя в порівнянні з Грейсі , які не змогли побачити потенціал команди з передмістя . Він і його студенти почали,  спеціалізуватися на виконанні больових на ноги, що часто ігнорується у навчальній програмі в Бразильськім джиу-джитсу. Через рік, Фадда був упевнений, що його школа  готова до наступного кроку і кинув виклик  Грейсі через засоби масової інформації.  Він дав оголошення про це, в журналі Globo : «Ми хочемо , кинути виклик Грейсі , ми поважаємо їх , як грізних супротивників , але ми не боїмося їх. У нас є 20 учнів готових до змагання . » Хеліо Грейсі прийняв виклик і погодився щоб його учні змагалися з учнями Фадда . Захід проходив в академії Грейсі і команда Фадда виграла , за рахунок більш ефективного використання больових на ноги. Цих знань не діставало Грейсі і вони засудили такий стиль боротьби , назвавши його «приміська техніка» ( Tecnica de Suburbano ) . Кульмінацією змагань став момент коли учень Фадда , José Guimarães придушив Leonidasа з команди Грейсі , до втрати свідомості.

oswaldo-baptista-fadda-id-cardЗахід отримав хороше освітлення в ЗМІ , що мало подвійний ефект. Хоча перемога і дала команді Освальдо популярність вона також зацікавила всіх крутих бійців з довколишніх міст , які часто приходили в академію , щоб кинути виклик Фадда і його учням. Це набуло таких масштабів, що Фадда вирішив зробити щотижневий захід, в якому всі претенденти могли змагатися з його учнями за закритими дверима. Протягом багатьох років проходили ці поєдинки , що говорить про те , що джиу-житсу не програвало.

Освальдо Фадда провів решту своїх днів у своєму рідному місті Bento Ribeiro , як скромна людина , яким він був , з учнями та своєю родиною. З віком він почав страждати від хвороби Альцгеймера і боровся з нею протягом багатьох років. Зрештою він поступився бактеріальної пневмонії при обтяжуючих ускладненнях від хвороби Альцгеймера в квітні 2005 року , коли йому було 84 роки.

На відміну від Грейсі, Фадда не перетворив свою сім’ю в армію бійців, але його спадщина продовжує жити у студентах  різних академій по всій Бразилії. До них відносяться Jacare, Vitor «Shaolin» Ribeiro, BJ Penn, Robson Moura, Leonardo Santos, Jose Aldo і чемпіон Світу Rodolfo Vieira з академії (GFT) . Фадда джиу-джиту дало народження таким відомим академіям як Nova Uniao, Grappling Figthing Team (GFT) та Master Wilson Academy. Освальдо Фадда був великим бійцем і великою людиною, місією якої було покласти джиу-джитсу на служіння своїй громаді. Його особистий інтерес, популярність його імені була фоном для бідної спільноти в передмісті Ріо, де він народився. Освальдо Фадда був хорошою людиною, серйозним і скромним, істинний тихий воїн. Обрігадо Местре Фадда.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*