Флавіо Канто

МІСЦЕ НАРОДЖЕННЯ: ОКСФОРД, АНГЛІЯ

Флавіо Канто завоював бронзову медаль на Олімпійських іграх в 2004 році. Він посів перше місце на Чемпіонаті світу в 2005 році у своїй ваговій категорії. Флавіо є одним з найкращих фахівців з партеру в дзюдо. Його унікальний стиль, зробив революцію в Tachi-Waza-Ne Waza на Світових змаганнях.

З інтерв’ю в лютневому номері GRACIEMAG:

«Революція гарда була б ще більше, якби існував ширший обмін досвідом між спортсменами з різних академій», говорить Canto. Далі в спеціальному інтерв’ю з GRACIEMAG.com, чорний пояс відстоює свою точку зору на цю тему:

GRACIEMAG — Який був внесок бразильського Джиу-джитсу яке має коріння в Японії, в гард, і в стиль, який Ви використовуєте сьогодні, Флавіо?

Канто- Так як мої перші роки пройшли, з Алвеш Бернардес, Пауло Карузо і Леопольдо Делукка, вчителями з мого минулого, які оберталися в сферах дзюдо і джиу-джитсу одночасно, я навчився уникати в партері поворотів спиною до супротивника як це роблять багато дзюдоїсти. І в захисті і в нападі, немає ніякої логіки в повороті спиною до суперника. Ви повинні завжди прагнути повертатися до суперника передом. Це тільки, в правилах дзюдо, де мета полягає в тому, щоб не опинитися спиною на підлозі, більшість людей падають у низ, закриваються спиною і чекають сигналу рефері. Правила боротьби, в цьому відношенні, йдуть врозріз з тим, щоб мала місце динамічна гра на землі і затягування противника в гард як проповідує Джиу-джитсу.

Є винятки, звичайно, але відмова від роботи на спині і закривання себе спиною, є «дурним рефлексом», особливо в боях MMA, оскільки ні у кого немає очей на потилиці. Ця схильність повороту на четвереньках, спиною до супротивника, для мене є негативною рисою школи дзюдо. Саме тому вчу своїх студентів не обертатися спиною до їх супернику, переходити в гард і намагатися швидко атакувати.

У ці дні у Вас є вчитель Джиу-джитсу, Alexandre Pulguinha, великий гравець в гарді, провідний навчання у Вашому некомерційному проекті по сусідству з житлом для малозабезпечених Rocinha. . Які вклади в розвиток боротьби, дзюдо і джиу-джитсу могли б забезпечити, з’єднай вони свої сили?

Ці два мистецтва майже ідентичні, тільки з різними правилами. У дзюдо у Вас повинен бути хороший партер, а в Джиу-джитсу у Вас повинна бути хороша стійка, так, чому б не вивчати це разом? На мою думку Джиу-джитсу створило сніжний ком з положень і ситуацій, які все ще далекі від досягнення кінця. На мою думку, революція позиції гарда була б ще більшою, якби існував ширший обмін досвідом між спортсменами з різних академій. Я думаю, що ми б бачили речі, ще більш фантастичні, ніж ми бачимо сьогодні.

За матеріалами: GracieMag How judo sees the guard

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*