Що робити якщо вам довелося здатися супернику нижчого рангу?

Перш за все, не робіть наступне:

— скажить людині, якій довелося здатися, що ви отримали травму;

— поясніть, що ви не збиралися боротися на 100%;

— почніть боротися знову, що б провчити його, щоб згодом повідомити йому, що ви не постійно концентрується на 100%;

— лайтеся, кричить, або сердито говорить їм: «Давай ще раз!»

Незалежно від того, хто ви є, майже без винятку, вам, можливо, доведеться здатися супернику нижчого рангу. Relson Gracie сказав: «Мій пурпуровий пасок не програє моєму блакитнгому, а мій коричневий не програє моєму пурпуровому». Здебільшого це вірно, але таке трапляється.

Коли ви програєте супернику нижчого рангу, це нагадує вам, що ви не бог джиу-джитсу. Дуже часто, у студентів з підвищенням їх рангу, так само підвищується почуття власної значущості. У цьому сенсі програш прекрасна перевірка реальності і практики в смиренні.

Завжди є урок, який слід витягти з програшу. Кілька років тому один з моїх друзів і партнерів по тренуваннях Ерік Сміт змусив мене здатися. Мені здається, я вже був володарем чорного паску, а він був володарем коричневого. Після тренування, я думав про те, що сталося. Він взяв бічний контроль зверху, і утримував мене під мою далеку руку. Пам’ятаю, я подумав: «Це не велика проблема». Він придавлював мене, тому я лежав долілиць на спині, і я подумав: «Я постійно вчу своїх учнів, щоб не допустити цього, але я буду в порядку». Він почав виходити на Американу, і я подумав: «Я можу піти з цього». Моє плече стислося сильніше і я постукав.

Аналізуючи свої думки, про те, як мене затягували в великому і великій біді, я зрозумів, що був зарозумілий. Я думав, що настільки хороший, що я міг би продовжувати ігнорувати принципи джиу-джитсу, занурюючись все глибше і глибше в безодню, і все одно вибратися. Моя самовпевненість привела до ліні, і як результат, я попався, на один з перших прийомів який починають вивчати в бразильському джиу-джитсу — американа.

Це велика удача мати хорошого партнера по тренуваннях, такого як Ерік Сміт. Коли ви робите помилку, він буде використовувати її, тому що його джиу-джитсу дуже гарне.

Кожна ситуація, де вам довелося здатися, може дати вам інший урок. Я в той день був зарозумілим. Це може бути недостатня інформованість, відсутність чутливості, відсутність терпіння, поганий таймінг, незнання певних виходів, больових або положеннь … як тільки ви будете знати, в чому полягає причина, ви почнете споглядати ситуацію.

Перше, що я говорив про те, що не слід робити, коли вам довелося здатися. Одна з причин цього не робити, щоб не намагатися вкрасти чуже щастя. Якщо суперник більш низького рангу, якому раніше не вдавалося вас примусити здатися, нарешті, ловить вас, він буде дуже щасливий. Він знатиме, що його джиу-джитсу поліпшується. Якщо ви спробуєте очорнити чуже досягнення, через вашу манію величі, то ви зробите дуже егоїстично.

Говорячи про особистісний розвиток, людей часто порівнють з крабами. Я не один раз чув, що Ви можете помістити лоток крабів на пляжі прямо поруч з берегом, без кришки, яка могла б перешкодити їм вийти, і жоден з них не втече. Оскільки як тільки один з них починає підніматися, інші відразу тягнуть його в низ.

Кілька років тому у мене був студент, який прийшов до мене і сказав: “Я повинен зізнатися, де в чому … Я не хочу більше боротися. Мені не доводилося здаватися до цього часу, і тепер я боюся продовжувати, тому що не хочу бути переможеним.” Він більше не тренується, тому що він був, одержимий ідеєю ніколи не програвати.

Якщо ви думаєте, що ваша техніка досконала, ваш таймінг бездоганний, і вам нема в чому вдосконалюватися, ви втратили зв’язок з реальністю і ваша мотивація це лише задоволення свого его, і нічого більше. Це управління іншим, щоб не покращувати себе.

Саме чудова, і важка річ в джиу-джитсу, це те, що ми не можемо спочивати на лаврах. Дуже часто в інших бойових мистецтвах, як тільки студенти починають відчувати себе комфортно або отримують вище чорного пояса, вони перестають рости. Вони можуть як і раніше робити ката або форми (заздалегідь обумовлені послідовності рухів без партнера). Вони можуть продовжувати тренуватися або навіть змінюватися, але вони не спарингують  більше. Або, же спарингують з тими, кого точно знають, що можуть перемогти.

У джиу-джитсу, коли ви стукаєте, це фінал. Це — визнання, того що Ваш суглоб може бути пошкодженим, або Ви збиралися втратити свідомість. Ви не можете давати раціональні пояснення, як у випадку зі спарингом в не повний контакт: «Та я приземлився від кругового удару ногою, але це, ймовірно, не зупинило б мене».

Наступного разу, коли вам доведеться здатися супернику нижчого рангу, є кращі варіанти реакції на вашого партнера «Спасибі», і «Гарна робота». Ви буде хорошим прикладом для вашого партнера, і це набагато легше допоможе йому усвідомити, як можна покращитися як практику джиу-джитсу і як людині.

Оригинал статті: thebjjway.com/the-deeper-aspects-of-bjj/what-to-do-when-you-get-tapped-by-a-lower-rank/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*