100 речей, які ви повинні зробити до отримання чорного паска

Біле ГІ і, розпорошена чорна фарба навівають спогади про те, коли команда GRACIEMAG зібрала в 2007 році в одному місці відповіді на питання що найчастіше задавали  історії видавництва. Темою номеру був збірник з 100 речей, які джицери мають зробити перш, ніж досягти бажаного чорного паска.

Ґрунтуючись на досвіді відомих викладачів, стаття пропонує саму сміливу з схем для досягнення мети для свідомих любителів джиу-джитсу. На прохання читачів GRACIEMAG перевидано статтю, оновлюючи деякі пункти і переглянуто інші. Читайте це, міркуйте і весело проводьте час.

Жаль не найприємніша річ в житті. Часом, ми відчуваю страждання, коли думаємо про минуле і жалкуємо про зроблене або не зроблене в той чи інший відповідальний момент нашого життя.

Ось в такій, дещо філософській манері, ми вирішили, звернутися до 40 інструкторів джиу-джитсу і запитати їх: Якби ви могли повернутися назад у часі, що б ви зробили інакше у вашій кар’єрі перш, ніж досягти чорного паску?

«Я шкодую, що не дотримувався правильної дієти. Я тепер тільки почав піклуватися про це, і я бачу, як це дає надзвичайно позитивні результати», відповів Андре Гальвао. З огляду на, що Гальвао  будучи ще тільки фіолетовий паском був вражаючим атлетом, уявіть собі, якби він дотримувався складного дієтичного режиму, який міг би зробити його виступ ще більш видовищним.

Препаруючи детально відповідь кожного інструктора, GRACIEMAG склав список з 100 речей, які ви повинні зробити, перш ніж отримати чорний пояс — і 20 які не повинні.

Ми не мали на меті запропонувати універсальний рецепт. Кожен спортсмен має обрати свій шлях, але ґрунтуючись на досвіді відомих бійців, коли шлях буде підходити до кінця, ви отримаєте більше задоволення, озираючись назад на ваше минуле.

Якщо ви вже чорний пасок, і як і раніше продовжує кар’єру, цей контрольний список буде хорошим стимулом для створення власного списку цілей для отримання вашого червоного паску.

1 — Вам має подобатись джиу-джитсу.

2 — Ви маєте любити джиу-джитсу.

3 — Ви маєте поважати джиу-джитсу.

4 — Вчитися, балансувати силу і техніку, щоб боротися невтомно якомога довше.

5 — Зрозумійте, що пасок не єдина мета, але результат зусиль і навчання. Той, чия мета тільки полягає в тому, щоб отримати новий пасок, обмежує свій власний потенціал, який завжди величезний і безмежний. Замість того, щоб зосереджуватися на цьому, цікавтеся розвитком технічних аспектів боротьби.

6 — Знати всю програму основних курсів уздовж і поперек.

7- Детально вивчайте методи самооборони. Або Ви плануєте бути чорним паском, який впадає у відчай при необхідності звільнитися від задушливого на вулиці?

8 — Ви повинні проводити виснажливі тренування з вашим інструктором.

9 — Завести багато близьких друзів в спортивному залі.

10 — Взяти участь в турнірі — і повернутися додому із золотою медаллю.

11 — Змагатися в абсолютній ваговій категорії.

12 — Зрозумійте що десь, в глибині балів і час не існує, в той час як ніщо більше не реально ніж ті три невеликих сигнали про здачу.

13 — Взяти участь в семінарі, що проводить Ваш самий великий кумір.

14 — Вчіться говорити англійською мовою. Ринок Джиу-джитсу розвивається, Ви зможете просуватися на інших континентах.

15 — Навчитися виконувати больові в повітрі.

16 — Змагатися на чемпіонаті світу.

17 — Винайдіть захоплення або рух.

18 — Дайте руху дійсно оригінальне ім’я таке, наприклад, як «летючий метелик» або «кульова блискавка».

19 — Спробуйте різні дієти, поки не знайде дві або три, які дійсно працюють, і стимулюють ваше тіло, до, під час і після змагань.

20 — Займатесь що найменше, рік дзюдо — якщо інтенсивне навчання кидкам не практикується в Вашому спортзалі.

21- Навчиться програвати.

22 — Навчиться, перемагати.

23 — Знайдіть марку ГІ з кроєм, який найбільш зручний для вашого тіла.

24 — Покращуйте свій серфінг, оскільки вам ще брати участь в чемпіонатах з серфінгу для чорних поясів.

25 — Якщо серфінг не ваше, займайтеся іншим видом фізичної активності, це підбадьорить Вас в ті дні, коли Ви не займаєтесь джиу-джитсу.

26 — Вчіться викладати . Це між іншим, включає знання, як провести все тренування, запланувати розминку, розділити на пари студентів належним чином і дати охолонути студенту перш ніж відправитися додому. «Багатообіцяючий атлет з коричневим паском може вести тренування під наглядом чорного паску, як наче б це була інтернатура» пропонує викладач Рафаель Абі-Ріхен.

27 — Прочитати книгу з правилами Джиу-джитсу IBJJF.

28 — Оскільки отримання чорного паску наближається, беріть участь, моделюйте поєдинки за правилами ММА, зазвичай званим як сесії ляпасів. Навчальна сесія, з елементами реального поєдинку, надзвичайно важлива, щоб поліпшити ваші навички самооборони, навчити своєчасному переведенню в партер і поліпшенню інших аспектів.

29 — Поголити голову хоча б один раз.

30 — Намагатися брати приватні уроки — життєво важливого для того, щоб удосконалити Вашу техніку і вивчити прийоми Вашого інструктора.

31 — Запропонувавши себе спаринг-партнером для інструктора, особливо при проведенні приватних занять, Ви, багато дізнаєтеся.

32 — Зберіть власну бібліотеку з бойових мистецтв. Чим більше книг, тим краще.

33 — Боріться з усіх сил, щоб відповідати, даному вам прізвиську.

34 — Якщо прізвисько прилипло до вас, живіть з ним.

35 — Придумайте гарне прізвисько для вашого спаринг партнера.

36 — Заохочуйте дитину, щоб вона почала займатися джиу-джитсу. Зрештою, діти це майбутнє спорту.

37 — Посилюйте самоконтроль.

38 — Використовуйте свої технічні можливості і стійкість, щоб звільнитися від в’яжучих  дій противника. Пригоди це частина історії кожного чорного паска.

39 — Не дозволяйте вашому Джиу-джитсу «стріляти» вам в голову — зберігайте почуття реальності.

40 — Навчиться правильно, реагувати. Тут немає точних інструкцій для належного реагування в будь-якій ситуації, але у професора Карлоса Грейсі молодшого є класичний урок для вас. Якщои хтось вас турбує, в кіно, в літаку або ще де-небудь, подумайте, перш ніж реагувати: а що якщо ця людина Брок Леснар, що ви будете робити тоді? Кілька годин ви відчували необхідність втрутитися, або просто щось сказати козлу! Так зробіть це ввічливо — не переходячи в наступ. І не має значення, хто перед вами стариган, купа підлітків або чемпіон UFC у надважкій вазі.

41- Не забувайте практикувати основи, а також як захиститися від основних дій.

42 — Заведіть собі приятеля фізіотерапевта, який після всіх призначень зробить Вам знижку, в разі не сподіваної невеликої травми …

43 — Запозичить улюблений рецепт açaí.

44 — Дізнайтеся, коли найкращий час доби для ваших тренувань, з’ясуйте коли ваше тіло краще реагує на підвищене навантаження вночі, вдень або рано вранці.

45 — Надішліть лист подяки GRACIEMAG.

46 — Надішліть лист жорстко критикуючи GRACIEMAG або, принаймні з пропозицією написати статтю.

47 — Вивчіть основні моменти історії вашого виду спорту, що б знати, піонерів джиу-джитсу ким були і що вони зробили.

48 — Кожен білий пасок бачив їх в сто раз, так що не будьте винятком з правил, подивіться їх знову: Ви будете пильнувати час від часу, класичні та чудові поєдинки, що показують Джиу-джитсу в рингу — беручи за приклад з досягнення Хойса, Хіксона, Хенцо , Ральфа і Мінотауро, зрозумійте як далеко пішло джиу-джитсу.

49 — Після стількох років травм, знайдіть хоч один больовий, яким вас не змусять здатися, як би не старалися — це може бути больовий на ногу, гільйотина …

50 — Будьте гнучкими; знайдіть ваші улюблені вправи на розтяжку.

51 — Навчіться боротьбі з положення знизу на одному рівні з положенням з верху — або принаймні близько до цього.

52 — Зміряйтесь силами зі спортсменами з інших стилів, з друзями дзюдоїстами і так далі, як борці борються на турнірах по сабмішн греплінгу.

53 — Використовуйте можливість поспілкуватися з більш досвідченими атлетами та дорослими майстрами.

54 — Забудьте про стероїди.

55 — Сфотографуйте в своїй найкращій фізичній формі. Це буде нагадуванням і мотивуванням, що б навіть з роками тримати себе в формі, коли ваші паски ставатимуть дедалі довшими. Ви також будете мати гарні фото, щоб в один прекрасний день показати своїм дітям і онукам …

56 — Рушайте в незабутню подорож, на змагання або семінар з джиу-джитсу зі своєю командою.

57- Всюди високо тримаєте прапор нашого джиу-джитсу.

58 — Перевірте свої знання з теорії Джиу-джитсу на письмовому іспиті, як це відбувається Escola Leão Teixeira в Rio, в університеті джиу-джитсу в Сан-Дієго і інших школах.

59 — Звикайте до дискомфорту. Як сказав би Валід Ісмаїл, «Це час шторму це все час.»

60 — Отримайте відмову від жінок через ваші поламані вуха.

61 — Зустрічайтеся жінками через ваші поламані вуха.

62 — Зносіть щонайменше 17 Гі до отримання чорного паска. Якщо ви цього не зробите, ви не зносили досить одягу …

63 — Подаруйте свої старі ГІ для нужденних і проектів соціальної допомоги.

64 — Зрозумійте, як працює ваше тіло, адже кожен тип тіла адаптується до джиу-джитсу по-різному. Ваша гра повинна бути в гармонії з типом вашого тіла.

65 — Поважайте білі паски. І блакитні, пурпурні …

66- Розвивайте свою ментальну гнучкість. На будь-якому турнірі в будь-якій точці світу, не повинно бути незвичайним для вас, щоб в кінцевому підсумку змагатися пізніше, ніж очікувалося на початку, або коли про зміну арени ви дізнаєтеся безпосередньо перед боєм … “У цих випадках, потрібно розслабитися і прийняти це. Не будучи схвильованим ви зможете отримати максимальну віддачу від будь-якого досвіду і розвиватися”, радить тренер Мартін Руні.

67 — Збирайте всю нову техніку, яку коли-небудь ви вчили, навіть якщо ви не стали в ній спеціалізуватися. На ній цілком може спеціалізуватися ваш противник.

68 — Принаймні один раз в житті, зважтеся на участь в деяких турнірах в останню хвилину. Пам’ятайте, що немає такої речі, як «ідеальний» момент, щоб змагатися, тільки там, і зробити це — і хто знає? Він може просто виявитися прекрасним моментом.

69 — Стукати, стукати, стукати і стукати, знову і знову. І, хто знає? Може бути, навіть втратити свідомість від деяких задушливих. Це частина гри, і все це досвід, поки ви не будете відзначені відзнакою.

70 — Боріться не думаючи про час (по принаймні під час навчання), до фінішу.

71 — Якщо у вас є друзі в інших академіях, відвідайте нове навколишнє середовище. «Я хотів би навчатися більше з іншими спортсменами, щоб вони перевірили моє джиу-джитсу без тиску, наявного на турнірах. Я відчуваю, що я пропустив щось, через те що не тренувався з Аморі, Ліборіо, Roleta, Cachorrão і Пе-де-Пано, «розповідає, шестиразовий чемпіон світу Соуло Рібейро.

72 — Бути героєм для когось — навіть якщо це просто ваш маленький брат.

73 — Неодноразово поясніть філософію Джиу-джитсу друзям, і не втрачайте терпіння, коли почуєте, «Але всі борці тупуваті, чи не так?»

74 — Отримайте запрошення поскакати на вечірці друга, навіть якщо ви ввічливо відмовитесь, незважаючи на почуття гордості всередині.

75 — У вас повинен бути улюблений Грейсі.

76 — Простягни руку допомоги соціальним проектам в яких бере участь ваш друг чорний пояс. У будь-якому випадку простягни.

77 — Зробіть джиу-джитсу способом життя і зробіть це як треба. При цьому, ви повинні розуміти, що мистецтво це не тільки спорт.

78 — Відкрийте для себе з перших рук те, що Ви повинні будете провести деякий час з льодом через травму. Навіть в цьому випадку не будьте збентеженими.

79 — Знайте, що GRACIEMAG — кращий журнал про Jiu-Jitsu в світі, і завжди впенюйтесь, що Ваш друг в газетному кіоску відкладає один для Вас.

80 — Дізнайтеся, що означають такі цікаві вирази португальською : «nó-de-porco,» «creonte,» calçar a bota, «and» amassa pão «.

81- Періодично, додавайте «братан» в кінці речення, і знайте, що це ніколи не виходить з моди.

82 — Дізнайтеся, що мотивує вас до тренувань і те, що змушує вас почувати себе краще після поганого дня в тренувальному залі —  хай то музика, читання або позитивне мислення.

83 — Виробіть свій власний бійцівський стиль.

84 — Виробіть свій власний тренерський стиль.

85 — Зрозумійте, що практик нічого не отримує від бійки або вуличної боротьби, і що так робить крок назад в боротьбі за визнання в джиу-джитсу. Соуло підтверджує, «Я ніколи не давав чорний пояс недобросовісній людині, чи тим більше, тій людині яка ніколи не навчалася у мене, тому що в мені немає того, щоб навчити його.»

86 — Знайдіть спосіб отримання задоволення від великих і маленьких речей в джиу-джитсу, навіть коли вам дуже жарко, в погані дні в залі і від програшів.

87 — Вивчіть реанімаційні заходи.

88 — Навчиться поратися зі страхом, невпевненістю і тривогою. У всіх нас це є, у когось більше, у когось менше, ніж у інших. Саме тому змагання є одним з кращих середовищ для нас, щоб пізнати себе не тільки як спортсмена.

89 — Зрозумійте свою відповідальність як просунутого спортсмена. «Якщо хлопець хоче бути викладачем відповідальність ще більше, так як ви будете моделлю, а решта дзеркалом. Джиу-джитсу не тільки виконує функцію створення хороших бійців, а й виховання чоловіків, які здатні, гідно і почесно нести прапор джиу-джитсу. Це найбільша відповідальність яку чорний пасок може взяти на себе », вчить Роберт Дрійсдейл.

90-Міркуйте над Вашими помилками.

91 — Після зростання на помилках, викиньте думки про них з голови.

92 — Дивіться на чорний пасок, як на початок, а не кінець шляху. «Я багато поліпшив мою гру після отримання чорного паску», згадує Марсело Гарсія.

93- По отриманню коричневого пояса, беріть участь у Но-Гі змаганнях.

94- Новаторствуйте у фізичних вправах.

95 — Якнайшвидше зрозумійте, що спортзал не місце, щоб змагатися, а місце, щоб практикувати положення. «Тільки, акцентуючись і працюючи над Вашими слабкостями Ви будете ставати всебічним борцем. Звичка ‘перемагати в Роллінгу’ дурна і обмежує студентів у навчанні” нагадує нам Соуло Рібейро.

96 — Експериментуйте з дихальними техніками, такими як Гімнастика натуральна і йога, щоб поліпшити Ваші якості спортсмена. Хоча їх уникали в старі часи, в наші дні ці можливості в використовуються і прийняті провідними спортсменами — навіть в UFC.

97- Приготуйте промову для церемонії вручення чорного паску.

98 — напишіть свій власний список з 50,100 або 200 речей необхідних для отримання чорного паска.

99- Застосовуйте основний закон Джиу-джитсу ( «Мінімальне зусилля для максимальної ефективності») у Вашому повсякденному житті. У разі зіткнення з труднощами це спосіб буде найпростішим і ефективним.

100 — Вимикайте комп’ютер і йдіть тренуватися.

* 20 «не» для досягнення чорного пояса

1- Ви не повинні зупинятися.

2 — Ви не повинні бути ханжею.

3 — Ви не повинні пропускати тренування з дурних підстав.

4 — Ви не повинні надмірно вживати алкоголь .

5 — Ви не повинні надмірно слемити.

6 — Ви не повинні носити смердюче Гі або нехтувати Вашої гігієною.

7-Ви не повинні скаржитися на суддівство.

8 — Ви не повинні бути «creonte» — поважайте Вашого тренера і спортзал.

9 — Ви не повинні виконувати вимоги, які йдуть врозріз з Вашими цінностями.

10 — Ви не повинні бути грубими під час навчання.

11 — Ви не повинні робити ідола з Вашого понівеченого вуха.

12 — Ви не повинні поступатися кексам, шоколадним батончикам і подібному.

13 — Ви не повинні хвалитися — будьте обережними. Зрештою, чим більше Ви помітні, тим крупніше ціль.

14 — Ви не повинні говорити занадто багато і викликати суперечки між навчальними партнерами.

15 — Ви не повинні бити по хворим місцям.

16 — Ви не повинні ставитися до фільмів Стівена Сігала серйозно.

17- Ви не повинні вважати окуляри за перевагу.

18 — Ви не повинні баритися в тому, щоб відпустити Вашого противника, як тільки він постукає.

19 — Ви не повинні зривати злість на навчальних партнерах.

20 — Ви не повинні красти сандалі навчальних партнерів.

Написано за участю: Alexandre Paiva, Alexandre Ribeiro, Amaury Bitetti, André Galvão, Fabio Gurgel, Helio Gracie, Hermes França, João Alberto Barreto, José Mario Sperry, Leonardo Santos, Leonardo Vieira, Marcelo Garcia, Martin Rooney, Raphael Abi-Rihan, Relson Gracie, Renzo Gracie, Ricardo Libório, Rickson Gracie, Robert Drysdale, Roberto Gordo, Rodrigo Comprido, Rodrigo Medeiros, Roger Gracie, Ronaldo Jacaré, Royler Gracie, Saulo Ribeiro, Sylvio Behring, Thales Leites, Vinicius Draculino, Vítor Shaolin, Wallid Ismail.

 

Оригінал тут : graciemag.com/en/2010/08/100-things-you-should-do-before-reaching-black-belt/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*