Бразильське джиу-джитсу

Джиу-джитсу, або Бразильське джиу-джитсу (BJJ), як це зазвичай називають за межами Бразилії, орієнтоване на боротьбу бойове мистецтво / спорт, має японські коріння з’явилося в 1920-х роках в Бразилії, продовжує розвиватися протягом багатьох десятиліть до його нинішнього формату.
Цей стиль, перш за все, став відомим в його рідній країні, а згодом став дуже популярним в північній півкулі, після серії виступів представника бразильського джиу-джитсу Хойса Грейсі в ранньому UFC (Ultimate Fighting Championship) де він боровся з представниками різних бойових мистецтв в турнірі без правил , ставши першим чемпіоном. Ця подія підтвердило ефективність джиу-джитсу і допомогло популяризації його в світі, ставши однією з причин розвитку цього виду спорту (але не єдиною).

Джиу-джитсу — народження в Бразилії

Історія джиу-джитсу в Бразилії походить від однієї людини, Мітсуйо Маеда (Mitsuyo Маеdа) — відомий в Бразилії як Конде Кома (Граф Кома). Маеда був учнем Дзігоро Кано в його школі бойових мистецтв Кодокан. Хоча Кано широко визнаний як батько дзюдо, в перші дні його стиль викладання розглядався як різновид Джу Джитсу, а не як свій власний вид мистецтва. Насправді сучасне дзюдо, істотно відрізняється від стилю Дзігоро його оригінальному форматі через послідовні, протягом багатьох років, зміни в правилах спортивного дзюдо.

Мітсуйо Маеда був однією із зірок серед учнів Дзігоро Кано, і в цій якості його попросили допомогти поширенню стилю свого вчителя. Маеда подорожував по всьому світу, демонструючи мистецтво на аренах цирків, в США, Англії і в багатьох інших країнах поки не осів в Бразилії. Саме в Бразилії, він зустрів Карлоса Грейсі, проблемного підлітка, якого Маеда взяв під свою опіку і вчив свого стилю. Карлос ні єдиним студентом, якого вчив Граф Кома, і він не був єдиним хто розвивав свою власну школу джиу-джитсу, був ще один студент у Маеда який також поширював насіння його знання — Луїс Франко. Були й інші японські майстри джиу-джитсу, що викладали в Бразилії, які були менш відомі, хоча і мають відношення до бразильського джиу-джитсу сьогодні, це такі люди, як Такео Лано на півночі Бразилії і Кадзуо Йосіда в Баїя.

Важливість Грейсі в джиу-джитсу

Майстер Маеда навчав Карлоса Грейсі в місті Белем в Пара в Бразилії, але через фінансові труднощі, він переїхав в Ріо-де-Жанейро. Мітсуйо Маеда згодом покинув країну, щоб ніколи не побачити свого учня знову. У Ріо-де-Жанейро, в 1925 році Карлос заснував свою першу школу джиу-джитсу на вулиці Marques de Abrantes 106. Для розвитку школи він привернув своїх братів і вчив їх мистецтву свого майстра. Брати: Освальдо, Джордж, Гастао і Хеліо Грейсі. Карлос і його брати далі просували свої академії в змаганнях без правил, де вони будуть боротися з чоловіками будь-якого розміру і ваги, щоб довести перевагу свого стилю.

Хоча Хеліо став, можливо, найвідомішим членом сім’ї Грейсі, але найкращим був Джордж Грейсі захищав ім’я сім’ї на серйозних змаганнях від імені першого покоління бійців Грейсі. Хеліо Грейсі також успішно змагався, але два його найвідоміших бою були його найбільшими ураженнями. Він програв Масахико Кімура і Вальдемара Сантана, коли йому було вже 40, змагаючись проти великих і молодих чоловіків.

Оскільки Карлос Грейсі брав більш активну участь в бізнесі, а дикий шлях Джорджа віддалив його від братів, Хеліо, став тим, хто взяв на себе важку відповідальність за збереження школи. На Хеліо Грейсі також поклали відповідальність підйому здебільшого домашнього господарства Карлоса Грейсі, викладання їм «торгівлі» сімейними бойовими мистецтвами. З 1920-х років родина Грейсі була в стані, послідовно, проводити талант через все покоління, що робить її однією з найсильніших ліній бойових мистецтв в світі і найсильнішою в бразильському джиу-джитсу.

Важливість джиу-джитсу в ММА

Перші кроки ММА були зроблені в 1920-х роках в Бразилії і ці події отримали назву «Vale Tudo» (дозволено все). Вони не мали правил (удари в пах і очі були дозволені) проводилися без рукавичок, без вагових категорій, і в більшості випадків вони не мали обмежень у часі проведення поєдинку. Саме в цих боях, Грейсі залишили свій слід і створили собі ім’я по всій країні. Як спорт прогресували, кілька організацій, які організовували ці Vale Tudo матчі, але вони істотно відрізнялися від того, що зараз вважається спортом.

У перші дні, коли почалися ці матчі, найбільшим противником джиу-джитсу була Лутай лівре, ще один стиль боротьби, який використовується в Бразилії. У міру зростання популярності Vale Tudo росло і суперництво між двома протилежними стилями. Це переросло в численні вуличні бої між студентами обох бойових мистецтв і навіть штурми Додзьо були звичайною практикою.

У 1984 була зроблена спроба вирішити спір: «джиу-джитсу проти інших бойових мистецтв». У цій події кілька важливих фігур джиу-джитсу були виставлені проти бійців інших напрямків (але головним чином Лутай лівре). Але результату не було досягнуто, а недружні суперечки тривали, до 1991 року. Коли сталося, одна з найважливіших подій в історії Vale Tudo / MMA і вдалося вирішити раз і назавжди, яке бойове мистецтво, в Бразилії краще. Назва заходу — Бразильське джиу-джитсу проти Лута лівре Challenge. По троє бійців було відібрано з кожного стилю, щоб змагатися один з одним в Вале-Тудо матчі без обмежень за часом. Від бразильського джиу-джитсу були Валід Ісмаїл, Муріло Бустаманте і Фабіо Гуржел проти Євгеніо Тадеу, Марсело Мендеса і Денілсон Майя від Лута лівре. Представники Джиу-джитсу виграли всі три поєдинки.

Хоча Бразильське Vale Tudo співтовариство було вражене, те ж саме відбувалося в Сполучених Штатах. Але знову завдяки зусиллям сім’ї Грейсі, цей спорт зайняв належне йому місце. Грейсі в Америці бачили ринок для розвитку свого стилю джиу-джитсу, і вони заснували академію в Каліфорнії. Намагаючись довести, що їх стиль був найкращим з доступних бойових мистецтв, Грейсі розробили змагання для бійців на якому немає правил, концепція розроблялася Хоріоном Грейсі, ця подія була названо Ultimate Fighting Championship (UFC), і вона проходила за тим же принципом, що і Vale Tudo події в Бразилії. Першим чемпіоном став Хойс Грейсі, який згодом був включений в Зал слави UFC. Згодом турнір під такою назвою зазнав серйозних змін в наборі правил, таких як використання рукавичок, заборона кімоно (Гі), введення обмежень по часу і так далі і так далі. Згодом бійці стали більш різнобічними і навчилися всім аспектам поєдинку. Сьогодні, хоча і менш актуально, ніж це було в минулому, джиу-джитсу є однією з найбільш важливих дисциплін в цьому спорті.

Якщо спорт почався в США на початку 1990-х, те ж саме, відбувалося в Японії приблизно в той же час. Що стосується батьківщини бойових мистецтв, здавалося б, Японія мала переваги, коли справа стосувалася поєдинків без правил, японці серйозно практикували, вражаючі, як ударні бойові мистецтва, так і борцівські, мова, перш за все про карате і Косен дзюдо. Однак, коли MMA (Vale Tudo) з’явилося в Японії, інший представник прізвища Грейсі ім’я, якому Хіксон Грейсі піднявся вище всіх інших. На думку багатьох кращий боєць бразильського джиу-джитсу всіх часів, Хіксон залишився непереможеним протягом всієї своєї кар’єри, і в черговий раз прославив прізвище Грейсі і їх стиль джиу-джитсу в цій країні.

Важливі фігури в історії бразильського джиу-джитсу

Джиу-джитсу не має дефіциту в харизматичних і значущих людей в своїй історії, ось невеликий перелік деяких важливих фігур в хронологічному порядку:

Бразильське джиу-джитсу — 1920-ті

Карлос Грейсі: Засновник Грейсі Джиу Джитсу, Карлос був провидцем початку руху, яке стало спортом — Бразильське Джиу-джитсу. Карлос відкрив першу школу Грейсі Джиу-джитсу та викладав джиу-джитсу всім своїм братам.

Джордж Грейсі: Перший чемпіон сім’ї Грейсі, Джордж боровся в декількох різних стилях (джиу-джитсу — в кімоно), Лута Лівре (греплінг) і Vale Tudo (все дозволено). Він боровся більше двох десятиліть. У підсумку він порвав стосунки зі своїми братами і навіть змагався проти них в кінці своєї кар’єри.

Бразильське джиу-джитсу — 1930 роки


Хеліо Грейсі: свій перший бій без правил він провів в 1932, коли йому було 18 років — перемігши задушливим за одну хвилину. У 1938 році Хеліо, з особистих мотивів, вирішив припинити свою кар’єру на цілих 12 років. Однак він повернувся, щоб управляти школою Грейсі і також змагатися, маючи всього дві жорстких кар’єрних поразки після повернення (Сантана і Кімура), але також і одну з його найбільш гордих перемог (проти Като).

Бразильське джиу-джитсу — 1940-ві

Педро Еметеріо: Один з найуспішніших студентів Карлоса Грейсі, людина з області Ceará в Бразилії боровся і переміг численних конкурентів від імені Грейсі Джиу-джитсу. Він також, допомагав розвинути спорт в штаті Сан-Паулу в 1950-их.

Бразильське джиу-джитсу у 50-ті

Карлсон Грейсі: Син Карлоса Грейсі був дійсно одним з найбільших спортивних символів і як спортсмен і як тренер. Він підняв планку джиу-джитсу, змагаючись протягом декількох десятиліть. Він також був далекоглядним тренером, будучи першим інструктором, який вів групові заняття, на відміну від його попередників які в основному використовували стиль викладання один-на-один. Його команда стане однією з найсильніших в ММА і Бразильському джиу-джитсу в 1970-х, 1980-х і 1990-х роках.

Освальдо Фадда: Був одним з перших тренерів за межами Ріо-де-Жанейро, який залишив після себе одну з найбільш сильних, Грейсі джиу-джитсу ліній в країні зі зв’язками в таких командах, як Нова Унао, GF команда і багатьох інших.

Бразильське джиу-джитсу — 1960-ті

Освальдо Алвеш: У нього було сильний родовід в дзюдо, який допоміг підвищити обізнаність Грейсі про цей аспект боротьби. Його технічні знання мали велике значення, його тісні контакти з Хейсоном і Холлс Грейсі в 60-х і 70-х сприятимуть подальшому розвитку цього виду спорту. Він також навчав кілька чемпіонів Світу з Бразильському джиу-джитсу.

Іван Гомес: Хоча походить з іншої від Грейсі лінії, Іван був великим спортсменом, який допоміг підняти ім’я джиу-джитсу. Його вважав найжорсткішим противником Карлсона Грейсі сам Карлсон. Ці двоє відкрили академію Бразильського джиу-джитсу разом через роки після їх зустрічі.

Бразильське джиу-джитсу — 1970-ті

Холлс Грейсі: Знаменитість десятиліття і одне з найбільших імен в спорті. Його ідеї про перехресне навчання в Дзюдо, Боротьбі і Самбо були далекоглядними в той час, і вони допомогли направити розвиток спорту в правильному напрямку, розвиваючи його технічно. Він був видатним спортсменом і чемпіоном сім’ї протягом 70-их, і його лінія BJJ залишила свій слід і є однією з найсильніших у світі з Альянсом, Грейсі Баха, Checkmat і Brasa medalling послідовно на турнірах в усьому світі. Його смерть прийшла передчасно, і його значущість, можливо, була ще більше, якби він жив досі.

Бразильське джиу-джитсу — 1980-ті

Карлос Грейсі молодший: Після смерті Холса Грейсі, Карлінхо встав біля керма його академії; він пізніше запустить Грейсі академії з того, що було на околиці Ріо-де-Жанейро (сьогодні відомого і модного району Баха-да-Тіжука). Ця команда, починаючи з 1990-х, стала однією з самих безжальних сил в Бразильському джиу-джитсу. Карлос Грейсі молодший також став президентом Міжнародної федерації Бразильського джиу джитсу і дійсно помістив ім’я Бразильського джиу-джитсу на карту Світу.

Хіксон Грейсі: Сімейний стрижень Грейсі в 1980-их і протягом більшості 1990-их, Хіксон прославляється своїм неперевершеним рекордом. Відхід Холлса Грейсі залишив велику порожнечу в родині і спорті, Хіксон маючи величезний вплив, зберігав живе полум’я, приносячи розуміння цього виду спорту в інших частинах світу, таких як Японія і Сполучені Штати.

Марсело Берінг: Легендарний учень Хіксона Грейсі був приголомшливим бійцем, розглядався протягом своєї кар’єри як борець номер 2 в світі (незалежно від вагової категорії), другий тільки після Хіксона Грейсі. Хоча його смерть була трагедією для спорту, його спадок живий і багатий знаннями, які він приніс в Сан-Паулу, допомагаючи розвинути спорт в цьому регіоні (який сьогодні є, можливо, самим сильним в світі, коли мова йде про Бразильське джиу-джитсу) .

Рікардо Делахіва: творець і розробник позиції, De La Riva був одним з найсильніших спортсменів свого покоління, які зробили свій внесок в технічний розвиток Бразильського джиу-джитсу.

Бразильське джиу-джитсу  у 1990-ті роки

Фабіо Гуржел: Лідер команди Альянс, був одним з найсильніших спортсменів свого покоління. Він також дуже важливий для Бразильського джиу-джитсу з його перемогою над Денілсоном Майя в Джиу-джитсу проти Лутай Лівре. У 1990-их він відійшов змагань став захисником честі джиу джитсу і членом-засновником однієї з найважливіших шкіл Бразильського джиу-джитсу.

Хойлер Грейсі: Уже в 1980-их став важливою фігурою в джиу-джитсу, Хойлер чемпіон Грейсі зі своїми власними заслугами, встановивши рекорд для Чемпіонатів світу з джиу-джитсу і отримавши золоті медалі на ADCC. Хойлер був першим королем напівлегкої ваги і першим дійсно домінуючим джиу-джіцером в нову еру CBJJ / IBJJF.

Хойс Грейсі: Хойс, ймовірно, приніс більше обізнаності про джиу-джитсу ніж будь-хто інший на планеті. Його перемоги в ранньому UFC, вивели Бразильське джиу-джитсу на обкладинки більшості журналів про бойові мистецтва в світі.

Валід Ісмаїл: Чемпіон Карлсона Грейсі кілька разів, протягом десятиліття, потрапляв в заголовки. Його перемоги над членами сім’ї Грейсі Ральф, Хензо і Хойс допомогли створити йому ім’я і його академії на карті. Його руху туди сюди з Хаяном Грейсі, тримало, протягом певного часу, в напрузі пресу. Валід також був одним з найвідданіших учнів Карлсона Грейсі.

Роберто Корреа / Ніно Шембрі / Роберто Магальяеш: Три дуже важливих персони для джиу-джитсу все з академії Грейсі Баха, все 3 були чемпіонами світу, проте їх завжди будуть пам’ятати за розвиток технічного аспекту джиу-джитсу. Корреа відомий як батько напів-гарда, допоміг усвідомити надзвичайну важливість цієї позиції. Шембрі також розвинув кілька важливих позицій в гарді і назавжди запам’ятається як один з найбільш творчих борців, в той час як Магальяеш «Roleta» розвинув перевернутий гард (сьогодні також званий торнадо гардом), інше важливе положення, яке стало справжньою загадкою, коли було вперше використано в ході змагань.

Бразильське джиу-джитсу у 2000-ні

Терере: Швидше за все зірка №1 в спортивному джиу-джитсу, яскравий чорний пояс від Олександра Пайва був однією з найбільших зірок в кінці тисячоліття. Він завжди був дуже спортивним борцем, який любить виклик, включаючи боротьбу на 4 категорії вище його власної ваговій категорії (2004) на Чемпіонаті світу, заробивши срібну медаль за свої зусилля.

Соуло Рібейро / Шанди Рібейро: У братів Рібейро на двох є 11 світових золотих медалей по бразильському джиу-джитсу, і 4 перших місця на ADCC, вони змагалися і виграли у кращих борців свого покоління. Вони також розвинули добру долю цікавих талантів чорних поясів у своїй академії в Каліфорнії.

Марсело Гарсія: Явище в Бразильському джиу-джитсу, це багаторазовий чемпіон світу, неодноразово довів свою цінність в бразильському джиу-джитсу в Гі і без Гі. Його харизма зібрала навколо легіон шанувальників, він вважається одним з найталановитіших бійців, які коли-небудь займалися джиу-джитсу.

Роналдо Соуза : Ще один дивовижний спортсмен, який приїхав з міста Манаус (як брати Рібейро), «Jacare», як його називають знищив повністю сою опозицію перш ніж перейти в ММА.

Ходжер Грейсі: Є тільки один Ходжер Грейсі в Бразильському джиу-джитсу і немає ніяких прикметників, які можуть визначити розмір величі цієї людини в спорті. Кількість титулів могло б виступити саме за себе, але рішуча манера, в якій йому вдалося здійснити його перемоги, має величезне значення. Якщо говорять, що був час до Холлс Грейсі і час після Холлс Грейсі, те ж саме може бути сказано про Ходжер Грейсі.

Бразильське джиу-джитсу  у  2010-ті

Рафаель Мендес: Безумовний переможець команди Атос, дійсно справив велике враження як самий домінуючий у напівлегкій вазі свого покоління, домігшись цього статусу у віці 20 років. Він також розвинув (разом з його табором Атос), кілька положень, з них 50на50 гард, найважливіше.

Команди бразильського джиу-джитсу

У Джиу-джитсу завжди було сильне почуття спільності, майже як в родині. Припустимо, що те ж саме, почуття присутній і в інших бойових мистецтвах, але почуття приналежності до команди неймовірно сильним залишається протягом десятиліть. У Бразилії суперництво між командами було дуже напруженим, в 1980-х і 1990-х роках, і це не було рідкістю для членів команди суперника відчувати справжню ворожість по відношенню один до одного, з можливістю вуличної бійки. Спорт пройшов довгий шлях з тих пір, і сьогодні багато бійців славляться перехресним навчанням і підготовкою більш ніж в одній команді, але в 1990-х роках це питання було табу, і термін «Creonte» (той, хто зраджує свого майстра, змінить табір) був основним правопорушенням, термін був введений Карлсоном Грейсі автором прізвиськ для людей і речей, які базувалися на персонажах мильних опер.

Ось зверху вниз найбільші команди Бразильського джиу-джитсу беруть участь в спортивних змаганнях:

Альянс: Все почалося, як союз між чорними поясами студентів Жакаре Кавальканті, які були зібрані з різних академій, щоб змагатися з  великими командами. На межі століть, Альянс зазнав серйозного розколу, який забрав у команди кращих чорних поясів. Команді вдалося перегрупуватися в другій половині цього десятиліття і перебудувати себе, ставши справжньою нестримною силою в бразильському джиу-джітсу. Важливі фігури Альянсу: Ромеро Жакаре, Фабіо Гуржел, Рубенс Чарльз, Олександр Пайва, Марсело Гарсія.

Грейсі Баха: Команда Карлоса Грейсі знайшла славу в кінці 1990-х і з тих пір залишається силою, з якою не можна не рахуватися. Команда перенесла важкі реструктуризації в рамках своєї організації що заподіяло шкоду конкурентоспроможності команди, але їм досі вдається досить регулярно виховувати міцні таланти. Важливі фігури Грейсі Баха: Карлос Грейсі Молодший, Марсіо Фейтоза, Джефферсон Мойра, Марсіо Круз, Вініциус Дракуліно.

Грейсі Хумаіта: один з найстаріших і найвідоміших установ Грейсі. Грейсі Хумаіта є однією з найбільш традиційних академією в світі, в їх штаб-квартирі в Ріо-де-Жанейро вони виростили кілька відомих спортсменів і фігур в джиу-джитсу, і після багатьох десятиліть вони як і раніше одні з кращих в ігре. Важливі фігури Грейсі Хумаіта: Хойлер Грейсі, Хіксон Грейсі, соул Рібейро, Алешандре Рібейро, Летиція Рібейро

Чекмат (Checkmat): Вони є однією з найбільш «молодих» команд в переліку, сформувати в організацію в більш пізні 2000-і роки першого десятиліття. Чекмат взялися за справу і протягом цього короткого часу вони регулярно здобувають перемоги у всіх великих турнірах по всьому сіту. Важливі фігури Чекмат: Рікардо Вієйра, Лео Вієйра, Родріго Кaвaкa, Мішель Ніколіні, Лукас Лейте.

Атос (Atos): Із серйозною релігійною основою, Atos (що означає «Діяння», як в «Книзі Діянь» — п’ята книга Нового Завіту) має катехізис для кожного члена. Вони є однією з наймолодших команд  на спортивній сцені (так само, як Чекмат), і стали дуже конкурентоспроможними з новим стилем боротьби, переважно зосередженому на нових позиціях гарда. Важливі фігури Атос: Рамон Лемос, Андре Гальван, Рафаель Мендес, Клаудіо Калазанс , Гільєрме Мендес.

Нова Унао: Одна з найсильніших команд легковаговиків в історії, ця команда втратила своє світіння в спорті бразильського джиу-джитсу на рубежі тисячоліть. Команда була більше зосереджена на аспекті ММА в грі, але все ж їй вдається виховувати якісних джіуджіцерів. Важливі фігури Нова Уніао: Андре Педернейрас, Уенделл Олександр, Робсон Мойра, Хосе Альдо, Вітор Рібейро «Шаолінь».

Команда Карлсона Грейсі: Одна з найсильніших ліній в світі. У команді Карлсона Грейсі був великий розкол на початку нового тисячоліття, але на відміну від Альянсу, команда не змогла повернути собі колишній блиск. Важливі фігури команди Карлсона Грейсі: Карлсон Грейсі, Кассіо Кардозо, Серджіо Бола, Муріло Бустаманте, Зе Маріо Сперрі.

Змагання з бразильської Джиу-джитсу

Ще одна суттєва причина, чому рівень джиу-джитсу виріс настільки швидко, з 1990-х років це змагання, які влаштовуються керівною організацією (IBJJF). Є різні організації, які також займаються розповсюдженням джиу-джитсу по світу і мають дещо інші правила. Наступні заходи є найбільшими в календарі:

Чемпіонат світу з джиу-джитсу (Mundial) Найбільший турнір в світі регулярно проводиться з 1996 року, під егідою CBJJ / IBJJF.

Панамериканський чемпіонат по Бразильському джиу-джитсу (Pan American): другий за значимістю турнір IBJJF календаря.

Чемпіонат світу з джиу-джитсу серед професіоналів (World Pro Cup): Одні з наймолодших турнірів, який буде додано в календар змагань. Заснований в Об’єднаних Арабських Еміратах, турнір збирає провідних джіуджіцерів світу, через відбіркові змагання, що проводяться на більшості континентів. Він також має перевагу через великий призовий фонд для атлетів.

Чемпіонат Бразилії з джиу-джитсу: Один з найстаріших і найбільш престижний турнір все ще тримається на бразильській землі. «Brasileiro» це велика можливість для деяких елітних джіуджітсерів, щоб продемонструвати свої навички, особливо для тих, які не можуть отримати візу для в’їзду в США, де проводяться Mundial і Панамерікан.

Відкритий чемпіонат Європи: Кращий шанс для Європейських «Джіуджіцерів» щоб продемонструвати свої навички широкому загалу. Ця подія проводиться в Лісабоні, Португалія щорічно в січні, і воно знаменує відкриття річного календаря змагань CBJJ / IBJJF.

Бійцівський клуб Абу-Дабі (ADCC): Не створено спеціально для джиу-джитсу, це найбільший і найпрестижніший турнір є визначною подією на планеті. Практикуючі бразильське джиу-джитсу були найбільш успішними в змаганнях за правилами ADCC.

Правила Бразильського джиу-джитсу:

Правила бразильського джиу-джитсу не прості, тому тема суддівства насправді була дуже делікатною. Щоб залишити спортивну сутність неушкодженою, намагаючись зберегти його учасників від серйозного ризику, багато нетрадиційних правил було додано протягом багатьох років. Різні турніри також можуть застосовувати різні правила (як ми бачимо, відбувається зі Світовим про кубком та ADCC). Однією з найважчих і одним з найбільш суперечливих правил, суддівства було «безпека колінного суглоба», але як і раніше, основна концепція правил джиу-джитсу полягає в тому що, якщо ви покращуєте своє позиціонування ви отримуєте бали, якщо Ви змушуєте опонента відмовитися від продовження поєдинку через больовий або задушливий прийом ви негайно отримуєте чисту перемогу.

Нарахування балів:

«Queda» — Кидок або Takedown. Якщо обидва суперники стоять, і один ініціює і домагається успіху в переміщенні іншого на килим, він отримує 2 бали.

«Raspada / Raspagem» — перевороти. Якщо ваш противник знаходиться в вашому гарді (будь-якому), і ви змінили позицію (ви опинилися вгорі, а ваш опонент знизу) ви нагороджуєтеся 2 балами.

«Passagem де Guarda» — прохід гарда. Якщо ви всередині гарду вашого опонента і вам вдається уникнути цієї позиції, зберігаючи лідируючі позиції, ви поліпшили свою позицію і, отже, отримали 3 бали.

«Pegada de Costas» — Бек маунт. Незалежно від того, де ви, якщо вам вдається взяти вашого опонента зверху зі спини і помістити обидві свої ноги навколо на внутрішні частини стегон противника (гаки), керуючи їм то в цьому випадку, Ви нагороджуєтеся 4 балами (Ви повинні будете помістити гаки на стегна , якщо буде взято тіло противника в трикутник бали не даються).

«Montada» — Маунт, в позиції зверху на противника, обидві ноги навколо тулуба суперника колінами торкаються татамі — 4 бали.

Сутички у дорослих чорних поясів тривають по 10 хвилин, і противник з найбільшою кількістю очок в кінці виграє бій.

Кімоно для Бразильського джиу-джитсу

Кімоно джиу-джитсу часто впізнається, по великій кількості нашивок, деякі ставляться до школи до якої належить боєць, а деякі належать спонсорам спортсмена. Є схожість з кімоно для дзюдо, з точки зору основних частин, але кімоно для дзюдо зазвичай більш вільно має більше тканини, в той час як для Бразильського джиу-джитсу кімоно сидить щільніше.

Найбільші бренди кімоно / ги для Бразильського джиу-джитсу:

Koral Fight Co.

Shoyoroll

Atama

Keiko Sports

Кілька прикладів поєдинків Бразильського джиу-джитсу в кімоно

Nino Schembri vs Margarida

Romulo Barral vs Demian Maia (Brasileiro 2006)

Bill Cooper vs Rodrigo Cavaca (Grapplers Quest 2009)

Leo Vieira vs Baret Yoshida

Знаменитості, які займаються (лись) Бразильським джиу-джитсу

На хвилі популярності, деякі знаменитості зайнялися спортом, а деякі навіть досягли рівня чорного пояса. Ось кілька імен відомих людей, які долучилися:

актори:

Чак Норріс Chuck Norris (актор): Чорний пояс від Жана Жака Мачадо

Спенсер Пратт Spencer Pratt (знаменитість),

Ештон Катчер Ashton Kutcher (актор): тренувався з Рікардо Деларіва

Ів Торрес Eve Torres (професійний рестлер),

Ніколас Кейдж Nicolas Cage (актор): Навчався у Хойса Грейсі

Кріс Конрад Chris Conrad (Актор): навчався під керівництвом Жана Жака Мачадо.

Джим Керрі Jim Carrey (актор)

Стівен Деніелс-Сільва Steven Daniells-Silva (танцюрист): Навчався у Андре Педернейрас

Майкл Кларк Дункан Michael Clarke Duncan (актор, колишній охоронець). Тренувався в Академії Грейсі в місті Торранс, Каліфорнія

Майкл Дудікофф Michael Dudikoff (Актор)

Шон Патрік Фленері Sean Patrick Flanery (актор): Чорний пояс (отримано 4 травня 2008 року) від Шона Вільямса.

Олів’є Грюнер Olivier Gruner (актор, Kickboxer)

Стів Ірвін Steve Irwin (покійний) (експерт по живій природі / телеведучий),

Кевін Джеймс Kevin James (актор)

Мілла Йовович Milla Jovovich (актриса / модель / Модельєр / Singer),

Річард Нортон Richard Norton (майстер бойових мистецтв / актор / каскадер): Чорний пояс від Жан-Жак Мачадо.

Ед О’Ніл Ed O’Neill (актор): Чорний пояс по Роріона Грейсі

Сі еM Панк CM Punk (професійний борець і діючий переможець Чемпіонату світу в суперважкій в професійній боротьбі)

Гай Річі Guy Ritchie (режисер): Навчався у Хензо Грейсі.

Джо Роган Joe Rogan (Комік / актор / Спортивний коментатор): Навчається у Едді Браво

Джейсон Стетхем Jason Statham (актор)

Пол Уокер Paul Walker (актор / модель): Навчався у Рікардо «Франінья» Міллер.

Маріо Ван Поблизу Mario Van Peebles (актор / сценарист / режисер)

Андертрекер The Undertaker (професійний рестлер)

Олександр Фрот Alexandre Frota (бразильський актор)

Рауль Ганзола Raul Gazola (бразильський актор)

Маурісіо Маттар Mauricio Mattar (бразильський актор): чорний пояс Грейсі Баха

музиканти:

Улліс Белла Ulises Bella (музикант):

Харлей Фланаган Harley Flanagan (музикант): Навчався по Renzo Gracie.

Рака Айрісенс Rakaa Iriscience (музикант): Навчався у Хірон і Хенер Грейсі

Томмі Лі Tommy Lee (Музикант)

Герман Лі Herman Li (Музикант)

Мейнард Джеймс Кінан Maynard James Keenan (музикант): Навчався у Ріксон Грейсі

Алекс Варказас Alex Varkatzas (музикант): Навчався у Клебер Лучано

Ріккі Роккет Rikki Rockett (музикант): Чорний пояс від Ренато Maгно.

Бен Гранфельт Ben Granfelt (музикант): Навчався у Алешандре Пайва.

Зак Рут Zack Roth (Музикант). Навчався у Майка Маркурліка

Брюс Вільямс Bruce Williams (блюзовий музикант): Навчався у Майка Маркурліка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*