«Всі знають історію про Мітсуе Маеда. Найбільша революція, що сталася у світі бойових мистецтв, що належить Gracie, зарезервувала місце в історії також цьому японському мандруючому борцю початку XX століття. Хтозна, можливо, якби між десятками борців, які обертали світ в пошуках фортуни, у когось Сотаро Фукуока було б більше везіння, ніж у його колеги Маеда, і, якби в Аргентині, де він осів, він знайшов той родючий грунт, який дозволив Gracie зробити собі ім’я, сьогодні б ми вивчали аргентинське джиу-джитсу. »
Max De Michelis
Шотаро Фукуока (Shotaro Fukuoka) народився в префектурі Сага в 1878 році і був єдиним хлопчиком у родині з п’ятьма дітьми. Згідно японською традицією, він повинен був піклуватися про сім’ю. Проте, він дозволив собі залишити своїх дружину і сина і відправився в Нью-Йорк на кораблі в 1902 році. Там він зустрівся з Мітсуе Маеда (Mitsuyo Maeda), разом вони демонстрували дзюдо у відомому американському цирку. Цей захід дав їм можливість подорожувати по різних містах Північної Америки і навіть в Парижі.
Йшов час, вони обидва зрозуміли, що це не відповідає їхнім очікуванням і вони вирішили переїхати на південь, Маеда, який мав прізвисько «Граф Кома» відправився в Бразилію, а Фукуока в Аргентину. У місті Росаріо його запросили навчати бойовим мистецтвам в місцеву поліцію, і в той же час він відкрив масаж на дому. Він був членом клубу Sportivo Rosarina, де він викладав Кен дзюцу, гімнастику і багато іншого.
У 1915 році, в зв’язку з наявним захворюванням у віці 37 років, Фукуока став замислюватися про своє життя і про необхідність стати розсудливим і створити сім’ю. Він чув відгуки про парагвайських жінок, що вони були покірними і послужливими для своїх чоловіків. Він попрямував на північ від Ріо-Парагвай, щоб дістатися до столиці Парагваю. Незабаром після цього він одружився на парагвайської жінці яка народила йому п’ятьох дітей. Кожного з них він називав японським і іспанським ім’ям. У центрі міста Асунсьйон (столиця Парагваю) він відкрив квітковий магазин під назвою «Jardin japones», а також продовжував викладати бойові мистецтва парагвайським військовим.
Для Фукуока, что мав досвід МІЖНАРОДНОГО спілкування Було Досить легко змішатися з парагвайськім суспільством, а його знання іспанської та зв’язки з місцевою владою, зробили його сполучною ланкою японської місії в Асунсьйоні. У 1940 году він відправився з парагвайською офіційною місією до Японії під головуванням Мануеля Феррейри и парагвайських парламентаріїв. Цю місію булу добре прийнято японською владою. Однакпід час Другої Світової ці відносини постраждали. Справа в тому, що під час цієї війни, Парагвай и Японія перебували в різних таборах. Його син Раймундо згадує, що сім’ю Фукуока все ще поважають громадяни Парагваю. Фукуока, будучи Вже старим підтримував у формі своє велике Тіло (180см) и помер в оточенні своїх Синів 18 жовтня 1947 року.
За матеріалами: http://judoforum.com/index.php?/topic/29955-fukuoka-shotaro-in-argentina/