Як знайти свою ідеальну вагу для тренувань та змагань в Бразильському джиу-джитсу

Бразильське джиу-джитсу є дуже енергоємним спортом. Ви хапаєте, тягнете, штовхаєте, робите кидки, в цілому, витрачаєте величезну кількість енергії.
Це такий чудовий вид тренування, ще це одна з кращих програм втрати ваги. Скільки повних хлопців і дівчат , почали займатись Бразильським джиу-джитсу і після 3 або 4 місяців регулярного навчання, втратили вагу природно, до більш стрункої і більш підтягнутої статури? Майже кожен, хто зацікавлений у регулярному навчанні.

Для учасників змагань з Бразильського джиуджитсу пошук ідеальної ваги може означати все. Знаходження у ваговій категорії вище вашого власної ваги може означає бути переможеним більш сильнішими хлопцями, в той час як, будучи в нижчій ваговій категорії зневодненим і слабким може означати бути розчавленим швидшими і спритними хлопцями.

Давайте спочатку поговоримо про пошук своєї ідеальної ваги, коли ви тренуєтеся, і не змагаєтеся. Називайте це Бразильським джиу-джитсу для любителя або просто хобі. В цьому випадку, вам потрібно бути в формі, а й не формі для змагань. Отже, давайте розглянемо мій випадок як приклад. Коли я почав займатися бразильським джиу-джитсу, я важив 98 кілограмів завдяки важкій атлетиці в 21-річним віком, також я мав досвід тренування в муей-тай. Після кількох місяців щоденних тренувань я схуд до 91 кг. Після 6 місяців тренувань я вперше брав участь в змаганнях при вазі 94 в гі. Моя обмежена, на той момент, гра в основному полягала в переслідуванні і занятті позиції для роботи з Маунт. Хлопці в цій ваговій категорії відчували себе сильніше мене, і хоча я зайняв 2-е місце, я відчував, що моя додаткова вага заважала мені бути швидким і вибуховим. Через кілька місяців, я скинув до 86 кг (і змагався у ваговій категорії до 88,3 кг в гі), і раптом відкрив для себе новий світ технік і рухів які я міг робити без особливих зусиль. Всі ці рухи, які я не міг робити при надмірній вазі 91 кілограм, тому що я був занадто повільним і важким, були додані до мого арсеналу. Я виявив, що у мене був пристойний гард і що я був швидким, і коли хтось хотів би спробувати засвіпити мене, я відскакував назад, як кіт. Ось воно, я знайшов свій будинок в цій вазі! Це був період, коли моя гра бразильського джиу-джитсу дійсно зросла. Фізично я ніколи не відчував себе краще, і виглядав добре, моє обличчя і тіло були більш стрункими.

Кілька років по тому, я вирішив спробувати щастя у ваговій категорії до 82,3 кг. це означало, що моя вага повинна бути бути в межах 80 кг в день змагань. Я повільно знижував вагу протягом 3 місяців. Це було не так вже й складно. При 82 кілограмах моя гра була дуже технічною та мала швидкий темп, але я не міг втримати маунт так само добре і ослаб небагато. Скидання останніх двох кілограм за 2 дні до змагань було дуже важким, і я по суті вже в першому моєму двобої був повністю зневоднений і ослаблений. В кінцевому підсумку я отримав бронзу, але я не вважав це хорошим результатом і скидання ваги був занадто виснажливим для мене.

Важливо спробувати все три вагові категорії і зважити плюси і мінуси кожної з них. Зрештою, я вирішив, що 86 кілограмів це моя ідеальна вага і що я буду дотримуватися її. Те, що дійсно турбувало мене при надмірній вазі, був факт обмеженості в моїй грі . Це нібито мати доступ тільки до 50% свого арсеналу. Це того не варто. Ви не могли зростати в вивченні технік так, як якщо б ви були в своїй ідеальній формі.

Тепер поговоримо про змагальну вагу. Я думаю, що найкраще коливається близько 2 або 3 кг вище вашої вагової категорії, коли ви не змагаєтеся, і поступово втрачати близько 3 кг за 2 місяці до дня змагань. В день змагань щоб перемогти ви повинні бути худим, підтягнутим і агресивним. Існує приказка, яку каже мій хорватський друг  Хрвоє: «Голодні леви біжать швидше» і я думаю, що це ілюструє те яким ви повинні бути в день змагань. Звичайно, в БДД ви зважуєтеся відразу перед першим боєм і ви не можете набирати вагу весь день після, як це відбувається в MMA, де зважування відбуваються напередодні і хлопці зганяють і набирають до 8 кілограмів в деяких випадках. За такою логікою, якби я виступав в ММА, я б боровся у ваговій категорії між легкою вагою і середньою, і зганяв б величезну вагу напередодні.

Деякі люди кажуть, що з точки зору вмісту жиру в організмі, якщо ви важите на 8% більше то це ваша точна вагова категорія. Я не вірю в те, що вимірюючи відсоток жиру в організмі, можна визначити свою ідеальну вагову категорію. Найголовніше, як ви себе почуваєте в зазначеній ваговій категорії. На тренуваннях і змаганнях, якщо ви відчуваєте себе більш сильним, великим, і швидким в порівнянні з іншими хлопцями у вашій категорії, то, швидше за все, ви перебуваєте в правильному місці.

Отже, підіб’ємо підсумок, для щоденного тренування, знайдіть вагу в якій ви б почували себе сильним і швидким. Не давайте надмірної ваги завдавати шкоди і обмежувати ваш прогрес в БДД. Якщо ви змагаєтеся, докладіть зусиль для невеликого скидання ваги, і ви будете струнким, підтягнутим, вражаючим своєю силою. Повірте, воно того варто.

Автор: Gile

Оригинал статьи

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*