Костюм джиу-джицера

У джиу-джицеров, як і у представників інших видів спорту, теж є спеціальний одяг, в якому вони тренуються і виступають на змаганнях, називається він — Гі. Це слово прийшло в Бразильське джиу-джитсу з японської мови. Оскільки Бразильське джиу-джитсу походить з японського дзюдо в цьому немає нічого дивного.

З чого ж складається костюм джиуджицера?

А складається він з куртки, спеціальних штанів, дуже схожих на форму для занять дзюдо. Саме в Гі відбувається більшість тренувань в Бразильському джиуджитсу, проте також проводяться тренування і без Гі тоді борці одягають шорти і обтягуючу футболку яка називається рашгард.

Бачиш, костюм не складний, і не громіздкий. Це не екіпірування хокеїста, що включає безліч предметів різного призначення.

Отже, давай познайомимося ближче з окремими частинами джиуджицерських обладунків, їх будовою і призначенням.

Куртка Гі — виготовляється зазвичай з бавовняної тканини сплетеної певним чином, що дуже міцна і витримує великі навантаження на розрив. Куртка не має гудзиків або блискавки, а запахується на бік і підв’язується поясом. Для дітей також передбачений так званий літній варіант Гі в якому, куртка виготовлена ​​з тієї ж тканини що і штани. Обидва варіанти курток Гі забезпечені товстим коміром це зроблено для того щоб захистити шкіру на шиї юного джиу-джицера від пошкоджень під час боротьби. Штани Гі виготовляються також з бавовни. Тканина дуже міцна і нагадує тканину, з якої раніше виготовляли вітрила для яхт. Штани укріплені на колінах додатковим шаром тканини, також укріплені пройми в талії і пах. Також у штанів замість гумки шнурок який зав’язується це зроблено для того щоб під час боротьби штани не падали.

У Бразильському джиу-джитсу технічний рівень спортсмена визначається кольором пояса. У дітей і дорослих крім білого пояса, всі пояси мають різний колір. Для дітей передбачено п’ять груп поясів: білий, сірий, жовтий, помаранчевий, зелений. Нижче наведено таблицю з кольорами поясів:

Ти, можливо, звернув увагу що на штанях і куртці Гі є зазвичай безліч емблем. Це емблеми клубу де тренуються спортсмени. У різних шкіл різні емблеми.

На сьогоднішній день на змаганнях з Бразильського джиу-джитсу прийнято три кольори Гі: синій,чорний і білий. Це робиться для того, щоб під час сутички, особливо під час змагань, суддям було видно, який з джиу-джицеров проводить прийом. Адже вони не всіх знають в обличчя.

На тренування гі може бути будь-якого кольору якщо правилами клубу не встановлено інше. Ну, а якщо у тебе поки немає, Гі для джиу-джитсу, то не біда,  можна починати в Гі для дзюдо, або в спортивних штанях і  футболці.

Ось ми і познайомилися з костюмом, в якому ти повинен виходити на татамі під час занять Бразильським джиу-джитсу.

Але не треба забувати ще про один важливий одяг, який необхідний буде тобі під час тренувань на повітрі, під час розминки перед заняттями джиу-джитсу, після занять, коли ти будеш відпочивати. Це теплий і разом з тим легкий тренувальний костюм.

У такому костюмі можна бігати, грати в футбол, волейбол. Найкраще, якщо костюм буде з флісовій тканини. Він гарний, зручний, добре зберігає тепло, легкий, не викликає алергії. Також прекрасно служить і костюм з байки або інший з м’якої тканини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*