Наскільки важливо те що ваші діти займаються Бразильським джиу-джитсу?

Ця стаття адресована тим батькам чиї діти із задоволенням займаються Бразильським джиу-джитсу. Саме із задоволенням, бо якщо ви заставляєте дітей тренуватися або вони роблять це щоб вас не розчаровувати, вони кинуть це щойно досягнуть повноліття або можливо ще раніше. Повірте мені як тренеру і батькові, дуже талановитого і перспективного джицера, але на жаль у 20 років уже колишнього. Єдине що ви отримаєте опісля це 2 побічних ефекти: 1) ваша дитина не буде любити спорт (швидше за все всі його види); 2) після того, як вона закине спорт у неї тривалий час буде добра фізична форма, що само по собі уже не погано і варте того, щоб заставляти займатися спортом. І це власне все.

Але якщо ви батьки того дуже і дуже невеликого відсотка дітей які із задоволенням крокують на тренування з джиу-джитсу вам нечувано пощастило. Адже сучасні діти не хочуть напружуватися ніде окрім комп’ютерних ігор і соціальних мереж і сучасне суспільство їх всіляко стимулює до цього. Дитина яка хоче займатися спортом це рідкість на сьогодні, тому важливо її не демотивувати як батькам, так і тренерам.

Що до того як може тренер демотивувати дитину до занять спортом це окрема історія яка більше цікава саме тренерам. Ми ж зупинимось на батьках. Не секрет що більшість батьків бажає своїм дітям тільки найкращого і саме головне вважає що знає як цього досягти. Тому окрім занять у школі де викладачі в основному діють за принципом мені непотрібні твої знання, треба, щоб ти заморився, діти завантажені курсами іноземної мови, музики, танців, тенісу, плавання тощо і на при кінці Бразильське джиу-джитсу.

Так Бразильське джиу-джитсу саме на при кінці. Адже коли спитати у батьків чи дитини чого її не було на тренуванні виявиться що вона займалась чимось більш важливим з переліку вище. Природно що остаточне рішення куди піти приймають батьки й коли рішення не на користь джиу-джитсу це сигнал для дитини що це не дуже важливо, згодом зацікавлена дитина перестає опиратися і її ставлення до цього спорту стає байдужим.

Чи дійсно заняття Бразильським джиу-джитсу є таким безперспективним в плані майбутнього дитини? Щастя складне почуття людини яке визначається багатьма чинниками, проте всі батьки хочуть, щоб їх діти жили в достатку. В системі координат переважної більшості батьків заняття Бразильським джиу-джитсу це щось що може зробити їх дітей сильними, вольовими, але аж ніяк не заможними. Спробуймо розібратися чи дійсно це так?

Ще якихось 15 років тому Бразильське джиу-джитсу було суто любительським спортом, Ви могли тренуватися як профі по декілька разів на день, але за свої перемоги не отримували нічого окрім медалей. Везінням вважалось коли виробник спортивної екіпіровки, за свою рекламу міг безплатно надати свої вироби — такий собі бартер.

Того часу були поодинокі турніри зі значними грошовими призами, але системного характеру це стало набувати останні 10 років. Отже, пробіжімося по відомих винагородах найбільших турнірів у світі Бразильського джиу-джитсу.

І так почнемо з як найстарішого і першого турніру з грошовими призами ADCC (Abu Dhabi Combat Club), де змагання проводяться без кімоно. Медалі й грошові призи тут розігруються серед чоловіків у 5 вагових категоріях + абсолютна. Чемпіонат проводиться раз на 2 роки, переможець у ваговій категорії отримує $10,000.00, друге місце $5,000.00, третє $3,000.00, четверте $1,000.00. Найпрестижніша це відкрита вагова категорія де змагаються атлети будь-якої ваги. Тут за перше місце отримують $40,000.00, за друге $10,000.00, третє $5,000.00, четверте $1,000.00. Непоодинокі випадки коли спортсмен вигравав свою категорію й абсолютну, отже заробляв $50,000.00, що є дуже не погано. Плюс додаткові бонуси у $1,400.00 як кращому спортсмену, бонус за найкращий кидок, найшвидший больовий чи задушливий, кращий поєдинок змагань.

Далі іде федерація IBJJF і їх найпрестижніший на планеті щорічний турнір в кімоно IBJJF Worlds. Починаючи з 2019 року було запровадженні такі грошові призи для чорних пасків переможців вагових категорій, в залежності від кількості учасників у ваговій категорії:

2 – 8 спортсменів – $4,000
9 – 16 спортсменів – $5,000
17 – 32 спортсменів – $6,000
33+ спортсменів – $7,000

Переможець абсолютної вагової категорії забирає $10,000.
Так само IBJJF проводить свій чемпіонат світу де борються без кімоно з тими самим призами.

Наступна за значущістю є організація Abu Dhabi Jiu Jitsu Pro™ (AJP), яка з моменту свого заснування у 2009 році завжди мала грошові призи для своїх спортсменів. У цьому плані є цікавою щорічна серія з 6 турнірів Grand Slam. Для чорних пасків в залежності від кількості учасників запроваджено такі нагороди:

2 – 8 спортсменів, перше місце $1,500, друге $1,000, третє $5,00
9-16 спортсменів, перше місце $2,500, друге $1,500, третє $1,000
17-32 спортсмени, перше місце $3,000, друге $2,000, третє $1,500, четверте $5,00,
33+ спортсмени, перше місце $4,000, друге $3,000, третє $2,000, четверте $1,000.

І це 6 разів на рік, успішний спортсмен, в теорії, може заробити від $9,000 до $24,000 на рік. А ще щорічний турнір Abu Dhabi World Pro Jiu-Jitsu Championship із призами у $10,000 за перше, $5,000 за друге і $3,000 за третє місце.

Тепер давайте уявімо що ваша дитина топовий джицер і зміг виграти всі топові турніри. Скільки він отримає призових? Якщо брати по максимуму така дитина заробить $118,000. Скептики скажуть що неможливо виграти всі топові турніри в один рік і матимуть рацію. Але виграти половину чи третину це цілком реально. У віці 20-25 років заробляти живучи в Україні $30,000 або 50,000 на рік це дуже і дуже непогано.

Скептики знову скажуть що стільки може заробляти еліта серед професіоналів і не всі такими стануть. Так це вірно. Але ж так само не всі стануть видатними і заможними, музикантами, лікарями, юристами, тощо. Лише одиниці пробиваються в гору. Гонорари топових джицерів поки що не йдуть ні у яке порівняння із топовими боксерами або футболістами, але ж конкуренція в плані входу в джиу-джитсу поки що набагато нижче. Для прикладу, попасти у ДЮСШ при якомусь більш менш серйозному футбольному клубі дуже важко, що аж ніяк не гарантує подальшої успішної футбольної кар’єри. Натомість в клуб джиу-джитсу ви просто приводите вашу дитину і вона тренується, а чи буде джиу-джитсу справою її життя це покаже лише час.

Чи має написане вище спонукати батьків, щоб їх дитина закинула все окрім джиу-джитсу? Звичайно ніт. Це стаття про те що якщо ваша дитина чимось захоплюється, не применшуйте значення цього захоплення і всіляко підтримуйте її й можливо згодом це стане справою її щасливого і заможного життя. Чекаємо вас і ваших діточок у наших залах!

З повагою, головний тренер BJJODESA Олексій Громадський.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*