Чому важливо вдягати рашгард коли тренуєш джиу-джитсу

Дуже часто серед новачків і не тільки, постає питання вдягати чи не вдягати рашгард під Гі на тренуваннях? Ніжче приводимо одну з думок з цього приводу:

Processed with VSCO with s1 preset

Рашгард є важливим елементом під час  боротьби ноу-гі, але доцільність використання рашгарду разом з Гі часто обговорюється. Хтось відчуває себе більш вільно без рашгарду, і абсолютно відмовляється носити його під час тренуваннь в гі. Я переконаний, що переваги носіння захисного рашгарду під час боротьби набагато переважають свободу, яку ви відчуваєте без нього.

Нижче декілька вагомих підстав чому я виступаю за носіння рашгарду під Гі.

1. Мускульна компресія допомагає запобігти травмам. Проведено декілька досліджень про те що, як рашгард після боротьби може прискорити відновлення після травм через стиснення м’язів. Точно так само, як існують компресійні фіксатори, які зменшують пошкодження колін і кісток, рашгарди також можуть зменшити виникнення незначних гострих травм.

2. Знизити поширення бактерій. Під час боротьби в Гі, воно як правило розперезується, щоб дестабілізувати свого противника, виконувати задушливі або використовувати як важіль для тяги. Крім того, під час інтенсивного роллінгу Гі природно відкривається, розкриваючи грудну клітину супротивника. Це призводить до того  що площа відкритої шкіри збільшується на  40% відповідно збільшується обмін бактеріями експоненціально.

3. Зніміть вологу для кращого зчеплення. Я зрозумів, що я заправляю своє Гі  і перев’язую свій пасок кожні 10 хвилин роллінгу (або кожен другий раунд). Чим більше я рухаюсь, тим більше поту виділяється, збільшуючи шанси на потрапляння цього поту на мої руки між раундами. Наступна річ, яку я знаю, це намагатися отримати перевагу над моїм суперником, коли він кладе долоню на татамі, і як тільки я захоплюю його зап’ястя для Кімури, вони вислизають. Впевнений, що піт може працювати і на нашу користь, але ми торкаємося наших тіл так само, як і наші супротивники. Носіння рашгарду, допоможе дещо зменшити передачу поту.

4. Запобігає опікам притерті об мат. Це одна з первісних цілей носіння рашгарду. Під час боротьби no-gi, зіткнення шкіри з вашим звичайним татамі для BJJ може спричинити виникнення фрикційних рубців. Для таких людей, як я, хто мав кілька операцій, імовірність опіку тканин досить високий. Хоча Гі забезпечує бар’єр між килимом і вашою шкірою, це може погіршити тертя під час ролінгу. Плетіння тканини на деяких моделях Гі розроблено таким чином, щоб витримувати великі навантаження на розрив, але також створює багато тертя. Це особливо стосується ліктьових проходів або будь-яких інших рухів, які вимагають від вас постановки частини вашої руки на мат. Носіння рашгарду може зняти частину цього тертя або навіть виключити його повністю, оскільки поверхня рашгарду набагато гладша, ніж ваша шкіра.

Яка різниця між рашгардом і компресійним одягом?

Разом з цим слід зазначити, рашгард в компресійний одяг не є одним і тим же. Фактично, всі рашгарди не виробляються однаковими. Типові компресійні сорочки складаються з 4 панелей і не призначені для постійного контакту. Як наслідок, рухи обмежені, і сорочка, швидше за все, підніметься над животом під час боротьби. Гарні рашгарди виготовляються  мінімум з 6 панелей. Прошивання дуже міцне і створене для опору стягуванню та розтягуванню.

Нажаль IBJJF та NAGA не дозволяють використання рашгардів під час змаганнь в Гі .

Антоні Пераніо

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*