Визначення переможця в змаганнях по Бразильському джиу-джитсу

Всім відомо, що найбажанішим результатом в боротьбі є чиста перемога. У Бразильському джиу-джитсу вона присуджується коли джиу-джіцер за допомогою больового або задушливого прийому змушує суперника здатися.

У нашому спорті не буває дострокової перемоги і за балами. Так, на приклад, в інших видах боротьби буває досить набрати 12 балів і можна отримати чисту перемогу до закінчення часу сутички. Що ж відбувається, коли нікому з суперників в сутичці не вдалося провести больовий або задушливий прийом? В такому випадку перемога присуджується за балами, тому хто із суперників набрав більше балів .

Ти запитаєш, як нараховуються бали? Це не складно. За проведений кидок, перекидання або переворот противника дають 2 бали. Якщо вдалося зайняти позицію сидячи верхи на животі суперника (маунт) або взяти суперника з боку спини за це дають 4 бали. Якщо вдалося пройти захист (гард) суперника за це отримують 3 бали.

А що буде, якщо обидва суперники отримали рівну кількість балів? В такому випадку перемога присуджується тому, хто отримав більше переваг. Перевага дається джиу-джицеру коли йому майже вдається провести прийом, але суперник в останній момент йде або захищається. Якщо ж і кількість переваг однаково виграє той, у кого менше попереджень.

В Бразильськім джиу-джитсу нічиєї бути не може. Тому якщо у борців однакова кількість попереджень суддя самостійно визначає, хто ж був кращим у сутичці, і йому присуджує перемогу.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*