Юним джиу-джицерам про розпорядок дня і особисту гігієну

Ти добре знаєш, що заняття спортом приносять велику користь здоров’ю, покращують фізичний розвиток. Якщо ти будеш сумлінно відвідувати заняття з Бразильського джиу-джитсу, з захопленням тренуватися, то дуже скоро відчуєш користь від таких занять. Якщо ти не вчасно лягаєш спати, нерегулярно харчуєшся, харчуєшся нездоровою їжею, неправильно відпочиваєш, проводиш за комп’ютером більше 2 годин на день, то це буде серйозною перешкодою в тренуваннях, шкідливо відіб’ється на здоров’ї.
Юний джиуджицер повинен мати певний розпорядок дня і намагатися його неухильно дотримуватися. Весь день повинен бути запланований: коли вставати, робити зарядку, снідати, йти в школу, готувати уроки, тренуватися, гуляти і т.д. Порадься з батьками і тренером і вони обов’язково допоможуть тобі скласти правильний і зручний для тебе розпорядок дня.

Зарядка на свіжому повітрі 

Кожен новий день повинен починатися з зарядки. Зарядку найкраще робити на свіжому, повітрі. Якщо ж погода не дозволяє, то виконуй вправи вдома, при відкритій кватирці. Твій одяг повинен зберігати тепло, інакше можна переохолодитися. Разом з тим одяг має бути вільним, щоб в ній можна було легко рухатися, виконувати фізичні вправи. Найкраще тренувальний спортивний костюм, виготовлений з флісової тканини. Такий костюм добре зберігає тепло, не сковує рухів, дуже легкий, добре переться і не викликає алергії.

Тривалість зарядки повинна бути 20-25 хвилин. До зарядці не можна ставитися як до тренування. Її призначення — привести організм в стан бадьорості, готовності до роботи. Якщо вправи зарядки виконувати до втоми, то будеш млявим, очікуваної бадьорості НЕ буде. Зарядку роблять в помірному темпі. Побільше включай в неї вправ на розтягування м’язів і сухожиль, на гнучкість.

Як тільки зарядка закінчена. Бери зубну щітку, зубну пасту, мило і рушник. Берись до вмивання та до водних процедур. Після зарядки прийми душ, але не дуже гарячий. У літню пору дуже добре скупатися в річці або в морі. Після водних процедур гарненько розітріть рушником, це поліпшить кровообіг.

Снідати потрібно після зарядки. Юний джиу-джицер зобов’язаний ретельно дотримуватися особистої гігієни. І вдома і в школі невпинно нагадують, що чистота — запорука здоров’я. Неохайна людина завжди справляє неприємне враження. Не прикрашають хлопця давно не стрижене волосся, не випраний і пом’ятий одяг. З таким нечупарою не кожен захоче тренуватися.

Ні в якому разі не треба слідувати поганим прикладам. Хлопці, які цінують своє здоров’я, люблять спорт, ніколи не стануть курити. Давно вже доведено, що курці відстають у рості від своїх однолітків, у них менше окружність грудної клітини, набагато менше життєва ємкість легень. Куріння затримує фізичний розвиток юнаків, воно згубно для здоров’я.

Під час занять по Бразильським джиу-джитсу ти неабияк упрієш, повозишся на килимі (татамі), поперекидаєшся на ньому, роблячи вправи з партнером і без нього.

Тому тобі має бути зрозуміло, що після тренування потрібно прийняти душ. Тіло треба намалювати рясно, митися з мочалкою, як слід. А ось голову не слід мити з милом щодня, інакше волосся знежирити, пересохнуть і будуть ламатися. З милом, а ще краще зі спеціальним шампунем, голову потрібно мити один-два рази на тиждень але це за умови що у тебе не довга зачіска.

Гі (куртку і штани) бажано прати після кожного тренування, щоб кожне нове заняття починати в чистим та охайним формі.

Якщо Гі не виходить відразу після тренування випрати його обов’язково потрібно дістати з сумки і повісити на мотузці для того щоб воно просохло, а потім обов’язково випрати. Не забуваємо що біле Гі може злиняти тому перемо його тільки зі світлими речами. Постарайся цей обов’язок не звалювати на маму, просто попроси її тебе навчити користуватися пральною машинкою. Доглядати за своєю спортивною формою треба привчатися самому. Це зовсім не важко, тільки не лінуйся! Спробуй, і побачиш, як у тебе все буде добре виходити, не гірше, ніж у мами.

Кілька слів про нігті. Про те, що вони повинні бути чистими, тобі, я думаю, не треба нагадувати. Але вони повинні бути ще й коротко обрізані. Це необхідно робити для того, щоб під час занять не подряпати свого партнера, а також для того що б твої нігті не ламалися при захопленнях суперника за Гі. Не обрізай нігті перед самим тренуванням (краще це робити за день до нього). У зрізу нігтя утворюється гострий ріжучий край. Він-то і може завдати подряпини сильніше, ніж довгі нігті. Тому потрібно обточувати  обрізані краї нігтів пилочкою.

Ну, а тепер ще кілька слів про волосся. Для спортсмена зовсім не байдуже, якої довжини у нього волосся. І справа не в моді, а в тому, що надмірно довге волосся заважає при боротьбі, застеляє очі, настовбурчуються в різні боки, затискаються при захопленнях. Тому акуратна, коротка зачіска і боротися не заважає і надає зовнішності приємний вигляд.  Крім того, якщо довге волосся під час сутички заплуталися в одязі або руках іншого спортсмена, того хто з довгим волоссям дискваліфікують тобто він отримує автоматичну поразку.

Для спортсмена хороший відпочинок, повноцінний глибокий сон мають не менше значення, ніж саме тренування. Уві сні організм відпочиває, відновлюється його працездатність, відпочиває нервова система. Спати треба не менше 9 годин на добу. Перед сном потрібно провітрити кімнату. Привчай себе спати при відкритій кватирці. Прохолодне, чисте повітря загартовує організм, робить його несприйнятливим до простудних захворювань. Лягати спати треба в один і той же час і також в в один і той же час потрібно вставати. Не звикай довго валятися в ліжку, — це погана звичка!

Під час занять Бразильським джиу-джитсу організм втрачає багато води. Виникає спрага. Тому на тренування, особливо в спеку  необхідно брати з собою 0.5-1 літрову пляшку води і пити її по команді тренера. Ти, напевно, помічав, як хочеться пити після того, як побігаєш у дворі, поганяєш в футбол? Якщо ти побіжиш напитися холодної води з-під крана або холодильника, по поступиш неправильно. Краще випити гарячого чаю, не надто солодкого або навіть зовсім без цукру. Тобі відомо, як нещадно пече сонце на Близькому сході. Місцеві жителі знають, що спрагу не заспокоїти холодною водою в жаркий день — чим більше п’єш, тим більше хочеться пити. Зате міцний чай добре тамує спрагу.

З усіх питань особистої гігієни та гігієни тренування не забувай радитися з сімейним лікарем, батьками  і тренером.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*